2022 m. balandžio 7-8 d. Panevėžio rajone (Bistrampolyje) vyko Lietuvos kaimo parlamento V sesija. Lietuvos kaimo bendruomenių lyderiai kartu su Europos Parlamento, Lietuvos Respublikos Seimo, Ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, mokslo institucijų bei socialinių partnerių atstovais diskutavo apie tai, kas svarbu šiandien, kad Lietuvos kaime būtų gera gyventi tiek dabar, tiek ateityje.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė skelbdama V kaimo parlamento sesijos atidarymą kalbėjo, jog bendruomenės šiuo metu yra ne tik mūsų kultūros, mūsų tradicijų puoselėtojos, bet ir inovatorės, bendrai veiklai po savo sparnu suburiančios visus – vaikus, jaunus žmones, šeimas, senjorus. Bendruomenės kuria gyvą kaimą, kuriame gyvename, kuriame auga mūsų vaikai. Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė teigė, kad bendruomenė yra visa statanti ir kurianti jėga. Susirinkusiems kėlė klausimus: kaip sutelkti, kaip išlaikyti žmones kaimuose ir kaip sugyventi vieni su kitais, šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu. Panevėžio r. meras Povilas Žagunis sveikinimo žodyje džiaugėsi, jog šis renginys vysta kaimiškame rajone, o Panevėžio rajono bendruomenės jam yra stipriausias patariamasis balsas, palaikymas ir atrama. Bendruomenės yra arčiausiai žmonių ir labiausiai mato esamas vietos problemas bei rūpesčius. Meras linkėjo, kad susirinkusiųjų išsakytas problemas išgirstų valdžios atstovai. 

Sesijos metu pristatytos LEADER  bei Sumanių kaimų programos. Savo patirtimi šioje srityje dalinosi Estijos ir Latvijos Vietos veiklos grupių atstovai. Parlamento dalyviai lankė geruosius bendruomeninio, socialinio, privataus verslo projektus Panevėžio ir Radviliškio rajonuose. Vakarinėje sesijos dalyje buvo paminėtas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos veiklos dvidešimtmetis.

Antrąją parlamento dieną vyko diskusijos darbo grupėse, kurių metu dalyviai ieškojo bendruomeninės organizacijos išskirtinumo Nevyriausybinių organizacijų kontekste, socialinio verslo kūrimo, sumanaus kaimo vizijos temomis. Daugelis susirinkusiųjų pritarė minčiai, jog bendruomenininkas yra daugiau nei savanoris. Lietuvos kaimo parlamento V sesijos metu parengta rezoliucija bus paviešinta ir išsiųsta Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Seimui, Ministerijoms.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė dėkojo visiems prisidėjusiems prie Lietuvos kaimo parlamento V sesijos organizavimo ir visiems dalyvavusiems, kurių indėlis į Lietuvos kaimo gerovę neišmatuojamas.


  Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print