Pasikeitęs ugdymas mokyklose reikalauja naujų idėjų, skatinančių suburti visus bendruomenės narius, sukviesti juos bendrai veiklai pasitinkant ir minint svarbias Valstybės šventes.

Todėl ir artėjant Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – prie simbolinių Naujamiesčio gimnazijos vartų išaugo baltas Laisvės medis. 1–4, 5–8 ir I–III klasių mokiniai kartu su mokytojais ruošdamiesi šiai šventei gamino tautine simbolika pažymėtus darbelius (gėlytes, vėliavėles, širdeles), kūrė linkėjimus Lietuvai. Užrašę savo vardą, pasirengę šios akcijos momentus užfiksuoti nuotraukose, atvyko prie gimnazijos ir darbeliais puošė ten „išaugintą“ medį. Tie mokiniai, kurie gyvena toliau ir neturėjo galimybės aplankyti mokyklos, buvo skatinami pasirinkti kitas veiklas: surengti žygį „Už Lietuvą“, užfiksuoti šventės akimirkas (vėliavos kėlimą, pastebėtus tautinius akcentus) būnant namuose. Dalyvauti šiose veiklose buvo pakviesti visi gimnazijos bendruomenės nariai.

Prie gimnazijos vartų liko vėliavos spalvomis pasipuošęs Laivės medis, plazdančios vėjyje  popierinės puošmenos su mokinių vardais, linkėjimais, eilėraščių eilutėmis. Jos primins, kad mokykla džiugiai pasitiko dar vieną Laisvės pavasarį ir laukia į klases sugrįžtančių mokinių.


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Čiapienė

Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-22 11:53

image_print