Apie 80 proc. infekcinių ligų plinta per nešvarias rankas. Dėl rankų plovimo silpnų įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, bet ir kvėpavimo takų ligomis. Teisingas ir dažnas rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis.

Gegužės 5 dieną kasmet minima Pasaulinė rankų higienos diena.  Šią dieną  Braškytė ir Brokoliukas pamokė Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Linkaučių ir Žibartonių skyrių vaikus,  kaip teisingai plauti rankas, kokį vandenį naudoti.  Vaikai klausė pasakojimo apie Murzulį, kuris nusileidęs į „Rankės“ planetą išpurvino ten gyvenančias rankas. Vaikams priminta, kad liečiant akis, nosį ir burną „baubai“ gali lengvai patekti į organizmą. Su sveikatos specialiste atliko eksperimentą. Jo metu vaikai suprato, kad vanduo negali pašalinti tokių nešvarumų kaip riebalai, aliejai. Tad tik su muilu galima švariai nuplauti rankas. Kai kuriems teko nemažai padirbėti ir įdėti pastangų.

Sveikata prasideda nuo švarių rankų! Vaikai puikiai žino, kada reikia plauti rankas, tačiau kartais būna, kad pamiršta. Todėl mes, suaugusieji, tiek mokytojai, tiek sveikatos specialistai ir ypač tėveliai, turime padėti vaikams gerinti švarių rankų higienos įgūdžius.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print