Suaugusiųjų ir vaikų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mitybos įpročiai net 25–30 proc. turi įtakos  sveikatai. Sveika mityba– vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Kyla klausimas, ypač vaikams, kaip išmokti tinkamai pasirinkti maisto produktus ir sveikai maitintis?

Minint Europos sveikos mitybos dieną, lapkričio 8 dieną, Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai dalyvavo Visuomenės sveikatos biuro  organizuotoje edukacinėje programoje „Mano kepaliukas“. Šią dieną vaikai skatinami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamos mitybos svarbą. Edukaciją vedė edukatorė Rasa. Vaikai įgijo žinių apie sveiką mitybą ir susipažino su duonos kepimo istorija. Susidomėję gamino savo svajonių kepaliuką „pagranduką“ ir su nekantrumu laukė, kol jis iškeps krosnelėje. Laukimo laikas neprailgo, nes vaikai klausėsi įdomių pasakojimų, pamokančių istorijų, žaidė žaidimus. Mažuosius kepėjus aplankė nenuorama vilkas Pilkišius, kuris mokėsi gaminti duoną, draugauti ir dalintis.

Lapkričio 17 dieną darželio Linkaučių ir Žibartonių skyrių vaikai dalyvavo sveikatos valandėlėje „Maistas, kuris nugali ligas“. Vaikai susipažino su daržovėmis ir vaisiais, kurios yra sveikatos pagrindas ir vitaminų šaltinis. Vaikai nustebo, kokia didelė jų įvairovė, kokia įvairi spalvų paletė, sužinojo daržovių ir vaisių dar nematytas ir neregėtas rūšis. Sveikatos specialistė papasakojo Juozuko istoriją, paaiškino kodėl jis susirgo ir kas padėjo pasveikti. Vaikai atliko praktines užduotis.

 Tik supratę, išmokę derinti maisto kiekį, rūšį,  laikantis patarimų, būsime sveikesni ir geriau jausimės. Svarbiausia – geras tėvų pavyzdys, nes būtent tėvai moko ir įdiegia vaikams mitybos įpročius.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print