Liepos 24 d. Sujetų kaime įvyko tradicinė kraštiečių šventė – Oninės 2021. Ši šventė buvo ypatingai laukiama dėl keleto dalykų: visų pirma dėl to, kad esanti nepaprasta padėtis dėl COVID privertė kraštiečius kuriam laikui pamiršti kaimo švenčių šurmulį ir susibūrimus, mat paskutinė šventė (beje, taip pat Oninės) vyko lygiai prieš metus. Anuomet šventės dalyviai galėjo gyvai stebėti atlikėjų pasirodymus, drauge palinguoti į taktą, padainuoti. Tad ir dabar visi buvo išsiilgę šių šventės privalumų. Antras stiprus veiksnys – atlikėjo Radži pasirodymas. Artėjant 21 valandai (kada buvo numatyta Radži koncerto pradžia) automobilių su atvykstančiais šventės svečiais skaičius nesustabdomai didėjo. Šventės vieta prisipildė dar Sujetams neregėta žmonių gausybe. Tokio lygio žvaigždę pamatyti, išgirsti gyvai ir kartu nusifotografuoti panoro daugybė kraštiečių. Trečias svarbus veiksnys – pati šventė ir jos organizavimas. Tai ir meno mėgėjų kolektyvai, ir pramogos vaikams (batutas, burbulų ir putų šou), ir vaišės (ant laužo virta žuvienė, pilstoma gira, spragėsiai), ir šventinis fejerverkas, papuošimai, dekoracijos bei scenos apšvietimas su įgarsinimu, ir dar daug kitų šventinę nuotaiką dovanojančių dalykų.

Visą šventinį vakarą mus lydėjo puikus oras ir daugybė besišypsančių veidų. Tikiu, kad daugelis iš šventės dalyvių esame labai patenkinti švente ir širdyje likome dėkingi šventės organizatoriams ir talkininkams už įdėtą triūsą bei širdį, kad Oninės 2021 Sujetuose būtų išties nepakartojamos.

Dar norėčiau paminėti, kad šventė dalinai buvo finansuojama valstybės lėšomis pagal Panevėžio r. Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ pateiktą paraišką, įgyvendinant priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.


Bendruomenės centro „Liepa” pirmininkas Kęstutis Simonavičius

 

image_print