Ikimokykliniame amžiuje vaikai sparčiai auga. Būtent todėl kasdien jiems reikia gauti daug ir įvairių maisto medžiagų. Subalansuota mityba yra vienas iš svarbiausių sveikatos komponentų. Ji sąlygoja harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą. Nepakankama ar netinkama mityba sutrikdo kaulų vystymąsi, normalią skydliaukės veiklą ir, svarbiausia, mažina atsparumą ligoms. Ypatingai šiame amžiuje formuojasi vaiko maitinimosi stereotipai, valgymo įpročiai ir vienokios ar kitokios nuostatos mitybos atžvilgiu.

Kad gebėtų pasirinkti sveiką maistą, Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai su sveikatos specialiste keliavo į maisto šalį. Mažieji buvo supažindinti su vaisiais ir daržovėmis, kurias reikėtų vartoti kasdien. Sužinojo ir naujų pavadinimų, pavyzdžiui, artišokas, Briuselio kopūstai, batatas, šparaginė pupelė ir kt. Įsimintiniausias buvo „Drakono vaisius“. Žaisdami žaidimą „Verdu daržovių sriubą“ atrado savo mėgstamas daržoves ir dėjo jas į puodą. O smagiausia buvo spėti, kokią daržovę ar vaisių ragauja užrištomis akimis. Po žaidimo likučiai kaip mat dingo nuo lėkštės. Vaikai skirstė maisto produktus į augalinius ir gyvūninius, atliko užduotį apie nesveiką maistą ir įvardijo produktus, kuriuos reikėtų vartoti labai retai. Kiekvienas papasakojo, kokius produktus dažniausia vartoja šeimoje.

Žaidimai atskleidė ne tik esamus vaikų mitybos įpročius, bet ir padėjo geriau pažinti vienas kitą, išmokti formuoti tvirtesnę nuomonę sveikos mitybos klausimu.

Užsiėmimai apie sveikatai palankų maistą orientuoti į vertybes, kurios, vaikui augant, plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print