Keliaudami mes investuojame į save. Laiką skiriame žmonių, tradicijų, regionų ir šalies pažinimui. Per pažinimą ateina patirtis, supratimas ir tolerancija. Pradedame mokytis prisitaikyti ir suprasti. Kitaip tariant, keliaujame tam, kad patirtume, o grįžę tą patirtį panaudotume kasdienybėje – galėtume kurti, duoti, auginti, atrasti ir įžvelgti. Šių minčių vedama Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga organizavo kelionę į Druskininkų kraštą.

Liepos 17 d. bendruomenių nariai iš Ramygalos, Geležių, Molainių, Daukniūnų, Bernatonių, Paliūniškio, Naudvario, Karsakiškio, Šilų, Ėriškių, Upytės, Vadoklių ir Mikėnų, lydimi Panevėžio rajono Vietos veiklos grupės pirmininkės Vilmos Juodagalvytės-Baranovskajos ir projektų koordinatorės Redos Majauskienės, lankėsi Druskininkų krašte. Susitiko su Viečiūnų miestelio bendruomenės „Versmė“ pirmininke Jūrate Vaičiulioniene ir seniūnu, Druskininkų vietos veiklos grupės vadovu Alvydu Varaniu, kurie pristatė miestelio istoriją, papasakojo apie VšĮ „Sūrūs vėjai“ vykdomas veiklas, bendruomenės, seniūnijos, vaikų dienos centro,  Druskininkų vietos veiklos grupės ir kultūros centro darbą bei gyvenimą po vienu stogu. Šeimininkai dalinosi savo kasdieniais reikalais, džiaugsmais ir ateities planais. Tuo tarpu svečiai vaišinosi Laimutės Ražėnienės keptais grikiniais pyragais ir arbata. Susitiko su meno kūrėju, parodos „Aš kelyje“ autoriumi Gintautu Akstinu, kuris savo veiklą pristatė žodžiais „…aš vis dar kelyje į kūrybinius sumanymus, kelyje į naujus atradimus, ir net jei pėdos prikaltos mintimis – tai kojos eina mintimis – Aš kelyje“. Apžiūrėję medžio skulptūrų ekspoziciją keliautojai susitiko su Druskininkuose gyvenančia ir visas XIX a. paslaptis žinančia Plepia Ponia, kuri pasidalino istorijomis ir legendomis iš kurortinio gyvenimo prie išganingųjų Druskininkų vandenų, degustavo kelių rūšių mineralinį vandenį, išbandė „Grožio“ šaltinio vandens stebuklingąjį poveikį, pabuvojo vieno prabangiausių viešbučių „Flores“ žiemos sode, dvelkiančiame Balio salos atogrąžų nuotaikomis. Atsisveikinę su plepiąja Ponia keliautojai dalyvavo nuotaikingoje Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės organizuojamoje programoje „Kaip Dzūkas žmonos ieškojo“. Svečius pasitiko muitininkas, patikrino, ar svečiai neturi neleistinų daiktų, supažindino su dzūkišku žodynu ir išdavė leidimą dalyvauti programoje, kurios metu visus linksmino du dzūkeliai. Susipažinę su dzūkų krašto tradicijomis, tautiniu kostiumu, išragavę visas dzūkiškas vaišes, sudainavę dainas ir sušokę smagius dzūkiškus šokius, padėkoję svetingiems šeimininkams leidomės į kelią namo. Kad kelias neprailgtų, rūpinosi Paliūniškio bendruomenės pirmininkė Lijana Kubilienė, kurios iniciatyva autobuse buvo organizuojami konkursai, atliekamos užduotys. Geriausiųjų laukė puikūs prizai – dailininkės, amatininkės Rūtos Grybienės pagaminti atvirukai.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, todėl visos išvykos metu keliautojai buvo skatinami segėti saugos diržus, laikytis kelių eismo taisyklių, išlipus iš autobuso elgtis drausmingai, o kad visi saugiai pasiektų savo namus tamsiuoju paros metu – buvo padalintos šviesą atspindinčios priemonės.

Pamatę tolimą kraštą, pažinę jų žmones ir tradicijas į savo kasdieninį gyvenimą įnešėme naujų minčių, emocijų, įspūdžių, paskaninome gyvenimą tokiais prieskoniais, kaip atradimai, bendravimas, juokas, džiaugsmas, stebėjimasis nuveiktais darbais, kūriniais, iniciatyvomis bei neįtikėtinais žmonių sumanymais.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos projektą „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių gerosios patirties sklaida mokomųjų vizitų metu“ pagal 2021 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių veiklos sritį „Renginių organizavimas“. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.


                           Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print