Liepos 7 dieną startavo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamas Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio vaikų socializacijos projektas „Jausmų termometras“ (projekto vadovė Jolanta Karaliūnienė). Dvidešimt aštuoni nuotykių ištroškę žmonės pasiryžo nukeliauti maždaug dvidešimt du kilometrus pėstute. Žygio „Nei vieno žygio be tikslo!“ dalyviai leidosi į kelią nepaisydami negailestingai svilinančios saulės. Kelionėje klausėmės įdomių žygio vadovės Rasmos Buzienės pasakojimų apie mūsų krašto praeitį, lankėmės Pajuosčio pilkapyne, užkopėme į gražųjį Lingiakalnio kalną, Tumagalio kapinaitėse pagerbėme žuvusius ir ten palaidotus partizanus, apsilankėme vaišingosios Rytos Jaruševičienės sodyboje, kurioje apžiūrėjome šeimininkės surinktą  turtingą senovinių buities ir apyvokos daiktų kolekciją. Apsilankėme Komarų dvaro centriniuose rūmuose Raguvėlėje. Sustojome pailsėti ir atsivėsinti Raguvėlės vaikų dienos centro kieme. Ten pavalgėme sočius pietus ir keliavome toliau. Maždaug po vienuolikos valandų septyniolika pačių ištvermingiausių žygeivių pasiekė pirmos žygio dienos nakvynės vietą.

Liepos 8 dienos rytą, puikiai pailsėję Juozo Vėbros Sarksalio sodyboje, žygio dalyviai susiruošė namo. Laukė ilgas kelias, maždaug dvidešimt du kilometrai. Oro temperatūra kilo kaip ant mielių. Patys ištvermingiausi ir atkakliausi žygeiviai ėjo dulkėtais Panevėžio rajono keliais aplankydami žygio maršrute numatytus objektus. J. Vėbra papasakojo apie partizaninį judėjimą Lietuvoje ir parodė kapavietę, kurioje palaidoti „Vilko“ būrio partizanai. Aplankėme Kulbiuose gyvenančią Janiną Bikinienę ir apžiūrėjome jos muziejėlio eksponatus. Miežiškiuose mus pasitiko buvusi ilgametė Miežiškių kultūros centro meno vadovė, istorijos mokytoja Valerija Bartulienė, kuri supažindino su miestelio istorija ir aprodė Miežiškių  lankytinas vietas. Apie 19 valandą Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio pastato kieme nuskambėjo skardūs šūksniai: „Valio!“. Keturiolika žygeivių, išbandę kelionę karštyje, neslėpdami emocijų džiaugėsi savo pasiekimu. Jie buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Liepos 9 dieną patys ištvermingiausi žygio „Nei vieno žygio be tikslo!“ dalyviai buvo apdovanoti kelione į „Triušiukų slėnį“. Apžiūrėję turtingą mini zoologijos sodelį, išglostę mažuosius triušiukus, keliavome prie Šeimyniškių atodangos ir Šeimyniškių piliakalnio. Puikūs vaizdai ir kontaktinė istorijos pamoka ant piliakalnio bei patys skaniausi patiekalai jo papėdėje padėjo tašką karštojo „Jausmų termometro“ programoje.

Dėkojame Panevėžio rajono savivaldybei už suteiktą galimybę puikiai praleisti laiką ir išbandyti savo jėgas. Esame be galo dėkingi visiems, kurie prisidėjo organizuojant šį projektą. Sulaukėme daug paramos iš tėvelių, mamyčių, puikių tetų ir dėdžių.


Tekstas ir nuotraukos projekto vadovės Jolantos Karaliūnienės

 

image_print