Lietuvos skautijos Panevėžio krašto skautai, įsikūrę Paįstryje, Naujamiestyje, Krekenavoje, Vadokliuose ir Velžyje, aktyviai veikia ir karantino metu. Nuotolinis ugdymas nėra kliūtis mokytis, tobulintis ir ugdytis, nors ir labai norėtųsi lėkti į miškus, žygiuoti, kurti laužus, bendrauti. Esame pasiilgę aktyvių veiklų, draugų ir bendraminčių. Tačiau tenka derintis prie susidariusios karantino situacijos.

Per šiuos tris mėnesius pralėkė pačios svarbiausios valstybinės šventės. Labai skaudu, kad turėjome jas švęsti besilaikydami rekomendacijų. Bet skautai išradingi. Jie yra pilietiški ir savo darbais įrodo, kad pilietiškumą galima ugdytis  ir nuotoliniu būdu.  Taigi švenčių  idėjos buvo įvairios, įdomios ir įkvepiančios veikti. Sausio 11-ąją, likę namuose, degėme žvakutes languose prisimindami tuos, kurie kovojo už mūsų laisvę.

 Visą vasario mėnesį Panevėžio krašto skautai buvo paskyrę organizacijos įkūrėjo Roberto Baden-Powellio gimtadienio paminėjimui. Nuotolinių sueigų metu prisiminėme organizacijos istoriją, susipažinome su Lietuvos regionais, jų ypatumais, žiūrėjome dokumentinę medžiagą ir ją aptarinėjome ir, žinoma, valgėme tortą su 164 žvakutėmis.

Nepamiršome Vasario 16-osios. Ši diena buvo ypatinga, nes Panevėžio krašto patyrusių skautų štabo nariai kvietė visus į tradicija tapusį renginį „Už Tėvynę‘21“. Tai  16 km žygis, į kurį dėl karantino turėjome eiti tik po vieną. Bet tai mūsų neišgąsdino, viso krašto skautai po to smagiai pasidalinome savo įspūdžiais, įdomiomis akimirkomis Zoom platformoje.

Kovo mėnuo taip pat visiems svarbus ir įsimintinas, nes šį mėnesį švenčiame ne vieną gražią šventę. Piešiniais ir kūrybiniais darbais pasidabinusi skautų facebooko paskyra džiugino net tik skautus, bet ir jų tėvelius, pažįstamus. Trispalvės atsispindėjo ir Kovos 8-osios akimirkose, ir Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje. Žodis LAISVĖ buvo „išvaikščiotas“ ne vieno skauto.

Pilietiškumo ugdymas įmanomas ir nuotoliniu būdu, jei esi pareigingas pilietis.

Panevėžio rajone veiklos įgyvendinamos pagal neformaliojo vaikų švietimo programą „Skautauk, patirk, atrask“ Panevėžio rajono savivaldybei skirtomis valstybės biudžeto lėšomis.


                                                 Lietuvos skautijos  Panevėžio krašto seniūnė Jurgita Kuprinskienė

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-18 12:37

image_print