„ – RAŠYTI REIKIA VISOKIUS NIEKUS! TAIP, kad skaityti būtų ĮDOMU! – IŠDROŽĖ Tobijas. – Aha, tarp kitko, aš nusprendžiau PARAŠYTI KNYGĄ! Žinai, kaip ji vadinsis? Ogi TOBIJO PAISTALAI, štai taip! Ir TIKĖK NETIKĖK, Tobijas savo knygą PARAŠĖ!“
Taip smagiai prasideda šiuolaikinio latvių rašytojo Jurio Zvirgzdinio istorijos apie guvų ir išradingą meškiuką Tobiją, su kuriuo Naujamiesčio mokyklos pradinukai susidraugavo Baltų literatūros savaitės metu. Ir kaip nesusidraugausi! Tobijas turi tiek daug išradingų patarimų visiems gyvenimo atvejams! Ką daryti kai nukeliauji į svečius su PUIKYBE, o ji ima ir pradeda ožiuotis? Kaip išsisukti praradus didžiąją savo pavardės dalį ar tuomet, kai naktį tave aplanko Siaubas Baubas KUTIKUTIS!?
Vieni meškį piešė, kiti — konstravo… O Tobijas mus latvių kalbos mokė: baisais pūķis – baisus slibinas; melns kaķis – juodas katinas; ēst – valgyti; muša – musė… Smagi ta kaimynų kalba 😉 Gera būti projekto, skatinančio pažinti latvių kultūrą, kalbą, literatūrą, dalimi.
Tariame AČIŪ! — PALDIES! projekto „Baltų literatūros savaitė“ organizatoriams bei partneriams.
Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras, Vytauto Didžiojo
universitetas. Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė.

Bibliotekininkė Laura Šinkūnienė
 

image_print