Sekmadienį Upytės tradicinių amatų centre šurmuliavusio Atvelykio turgaus metu vyko ir kūrybinės dirbtuvės – Lietuvos nacionalinio kostiumo elemento – juostelės – kūrimas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Amatininkystė – turizmo produktas be sienų (LLI-539 Tour de Crafts)“.

Lietui lyjant veiklos vyko jaukiose amatų centro erdvėse: projekto kūrybinės dirbtuvės sulaukė įvairaus amžiaus pynėjų – nuo vaikų iki garbaus amžiaus senjorų, norinčių sau ir draugui (nes būtinai pinama dviese!) – susikurti išskirtinį atributą – senoviniu juostelių vijimo su akmenukais metodu nupintą juostelę. Į renginį atėję dalyviai noriai ir entuziastingai įsijungė į edukacinę veiklą, o susipažinę su juostelės pynimo metodu ir jį išbandę, nusipynė sau vieną iš tautinio kostiumo elementų, ragino kitus pasinaudoti unikalia galimybe pačiam susikurti unikalią puošmeną.

Pasidabinę savo pačių sukurtu gaminiu, čia susirinkę amatininkai, svečiai bei kiti dalyviai ir toliau aktyviai šurmuliavo Atvelykio turgaus renginiuose, bendravo jungdamiesi į edukacines veiklas, nuotaikingus programos renginius, apžiūrėdami centre eksponuojamus įvairių senųjų amatų dirbinius.

Ši edukacinė programa ir toliau bus vykdoma Upytės tradicinių amatų centre įvairių kitų ten vyksiančių renginių metu, kaip kūrybinės dirbtuvės čia atvykstantiems turistams, lankytojams bei moksleiviams.

Daugiau apie projektą: https://www.panrs.lt/wp-content/uploads/2021/05/amatininkyste_lt.pdf

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas.

Informacija apie 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą: https://latlit.eu/

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako projekto partneris – Panevėžio rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Informaciją parengė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Miglė Bražėnienė
Nuotraukose: kūrybinių dirbtuvių akimirkos

image_print