Balandžio  14 – 15 dienomis Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos penktos ir septintos klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Pirmoji pagalba gatvėje. Traumos. Kraujavimo stabdymas“.  Vaikai sužinojo kokios traumos dažniausiai pasitaiko gatvėje, mokėsi atpažinti kraujavimo pobūdį, kaip jį stabdyti. Su sveikatos specialiste aptarė gyvybės požymių ABC,  kaip elgtis atsitikus nelaimei, pakartojo saugaus elgesio taisykles gatvėje, suteikė žinių apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu.

 Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir svarbiausia saugu, gegužės 26 – 28 dienomis pradinių klasių mokiniai mokėsi kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie atvirų vandens telkinių. Vaikai sužinojo ką reiškia raudona, geltona ir žalia vėliavėlės paplūdimiuose, kokie pavojai tyko upėse, ežeruose, jūroje. Žiūrėjo filmuką „Saugus elgesys vandenyje“.

    Deja, vanduo ne tik puiki gamtos dovana, bet ir klastinga stichija, žiauriai baudžianti tuos, kurie nemokėdami plaukti ir nepaisydami saugumo taisyklių, drąsiai puola maudytis, plaukioti laiveliais.  Net ir vienas neatsargus žingsnis prie vandens ir vandenyje gali būti lemtingas.


                                                                                                                             VSPS A.Džiugelytė

 

image_print