Didelis dantų ligų paplitimas Lietuvoje verčia rūpintis burnos higiena. Jau nuo pat mažens, turime skatinti vaikus rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus ir gražius, formuoti teisingus priežiūros įgūdžius.  Svarbu žinoti, kas saugo, stiprina, gražina dantukus, o kas jiems kenkia.

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos 3 klasės mokiniai aktyviai dalyvauja visuomenės sveikatos rėmimo specialios programos projekte „ Šypsosi balti dantukai“ .Rugsėjo 30 dieną mokiniai kartu su mokytoja Gitana Normante lankėsi Panevėžio Implantologijos ir odontologijos klinikoje „Šypsena“. Išvykos metu mokiniams buvo pravesta sveikatos valandėlė ir ekskursija po kliniką. Vaikams galėjo apžiūrėti medicininius įrankius, kuriais naudojasi odontologai, su gydytoja kalbėjo apie ėduonį ir būdus jo išvengti.

Visi puikiai žinome, kad apsilankymas pas odontologą neretai yra ašarų pakalnė vaikui, bet šioje klinikoje vaikai drąsiai sėdo į paciento kėdę ir leido apžiūrėti savo dantukus. Mokiniai įsitikino, kad nereikia bijoti gydytojo odontologo. Atsisveikindami su klinika mokiniai gavo ir dovanų- dantų pastos.


VSP specialistė Aušra Rapkevičienė

 

 

image_print