Bendradarbiaujant su Lietuvos LSMU studentais, Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos mokiniai dalyvavo integruotose anglų kalbos pamokose apie sveikatą kartu su mokytoja Laura Stašeliene. Pamokos vyko nuotoliniu būdu.

Sužinoti apie akių higieną, išmokti jos laikytis gegužės 11 dieną 6 b klasės mokiniai susitiko su LSMU studente Merve iš Turkijos. Regėjimo sutrikimams didelę įtaką turi nuolatinis akių pervargimas ir nepakankama jų priežiūra. Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms regai kenkia darbas su kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimas, išmanus telefonas. Kenkia ir fizikiniai bei fiziniai veiksniai: ultravioletiniai saulės spinduliai, blogas apšvietimas, stipri šviesa. Vaikams labai svarbu išmokti laikytis regos higienos, daugiau laiko praleisti natūralioje dienos šviesoje. Pastebėta, kad didėja vaikų skaičius su regos sutrikimais ir tokių vaikų amžius vis jaunėja. Studentė su mokiniais kalbėjo apie regėjimo svarbą ir jo stiprinimą,  išsaugojimą, parodė ir atliko akių mankštos pratimus. Mokiniai išmoko naują taisyklę: 20-20-20. Lektorė kalbėjo, kad išlaikyti kuo sveikesnes akis padeda, ne tik jų mankšta, bet ir  tinkamas poilsio ir darbo režimas, sveika mityba, grūdinimasis bei judėjimas.

Gegužės 13 dieną 9b klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje su LSMU studente Anoosha iš Indijos. Pamokos tema „Kaip stabdyti ir išvengti patyčių mokykloje. Studentė mokiniams pristatė penkių pirštų taisyklę, kuri padeda išvengti patyčių, jei esi jų auka. Anoosha pateikė dažniausiai pasitaikančias patyčių situacijas, kurias mokiniai pabandė patys išspręsti.

Mokiniams netradicinės pamokos patiko, nes tai ne tik anglų kalbos, bet ir sveikatos stiprinimo, sąmoningumo ir pilietiškumo pamoka. Tikimės, kad dalyvavimas įvairiose veiklose, padės mokiniams mokykloje jaustis saugiai.


 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print