Tiek kūno tiek veido oda atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Sveika oda sulaiko nešvarumus, saugo nuo infekcijų (bakterijų, virusų ar grybelių) ir įvairių kenksmingų medžiagų prasiskverbimo, karščio ir šalčio, reguliuoja kūno temperatūrą, sulaiko drėgmę, reguliuoja vandens apykaitą, neleidžia patekti alergenams, teršalams, pasižymi antibakteriniu veikimu.

Spalio 27 d. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 9 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje biologijos pamokoje apie odos priežiūrą. Sveikatos specialistė  papasakojo apie odos sandarą, jos funkcijas. Mokomojo, edukacinio filmuko pagalba „Napas prižiūri odą“ užtvirtino žinias, aptarė, kodėl svarbu rūpintis odos higiena. Mokiniams padalintos, Panevėžio rajono Visuomenės sveikatos biuro, atmintinės  „Odos priežiūra paauglystėje“ ir mėginukais „BABE Stop AKN“ , kurie skirti odos priežiūrai.

 7 klasės mokiniai integruotoje biologijos pamokoje susipažino su mikroorganizmais. Sveikatos specialistė papasakojo apie bakterijas, virusus ir grybelius. Vaikai sužinojo, kur gyvena nematomos bacilos, kodėl  nereikėtų šių mikroorganizmų vien bijoti, bet ir kokius kartais gerus darbus jie atlieka. Išsiaiškino, kaip organizmą papildyti gerosiomis bakterijomis. Išklausę teorinę dalį, mokiniai, atliko praktinę užduotį „Ką žinai apie mikroorganizmus?“


                                                                                                                                       VSPS A. Džiugelytė

 

image_print