Taip pavadintas kaimo bendruomenės ,,Maženiai“ projektas pagal 2021metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių II veiklos sritį ,,Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Šio projekto tikslas – sutvarkyti kaimo centre esančią viešąją erdvę ir įrengti mini poilsinę-informacinę aikštelę.

Įgyvendinus projektą buvo sutvarkyta 0,19 ha kaimo centre esanti viešoji erdvė, kurioje sukurtas naujas infrastruktūros objektas – mini poilsinė-informacinė aikštelė. Aikštelėje sumontuotas suoliukas, stovas dviračiams, šiukšlių dėžė. Šalia pastatytas informacinis stendas-žemėlapis, pasodintos pušelės. Sutvarkyta saugi ir patraukli viešoji erdvė Maženių kaimo centre jau džiugins vietos gyventojus, kaimo svečius ir vykstančius pro šalį. Gyventojai turės galimybę prisėsti, pailsėti ir pabendrauti tam skirtoje vietoje, nes iki šiolei kaimo centre nebuvo vietos skirtos poilsiui. Ypatingai ši erdvė bus patraukli senjorams, negalią turintiems kaimo gyventojams, šeimoms su mažamečiais vaikais, bei gyventojams aktyviai leidžiantiems laiką gamtoje. Kaimo svečiai atvykę į Maženius, ras informacijos apie kaimo istoriją, aplink esančias lankytinas vietas, paminklus. Organizuojant kaimo šventes viešoje erdvėje bus išnaudojama šventinėms dekoracijoms ir informacijai pateikti.

Šis projektas įgyvendintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis. Ministerija projektui skyrė 5000 eurų paramą, o Panevėžio rajono savivaldybė – 629,32 Eur. Viešosios erdvės gerbūvio sutvarkymo darbus atliko UAB ,,Doresta“. Bendruomenės nariai prie projekto prisidėjo savo darbu. Ruošė medžiagą stendui, pasodino pušeles ir pagamino stovą stendui-žemėlapiui. Nuoširdų ačiū tariame Albertui Tamošiūnui už padovanotą medieną. Robertui Grigaičiui už medienos išpjovimą, Gintarui Tautkui ir Albinui Trybei už stovo sukalimą, pastatymą. Taip pat ačiū Virginijui, Česlovui, Broniui už pagalbą statant stovą, o Vitai, Vidai, Mildai ir Alfredai už pagalbą ruošiant medžiagą stendui, bei sodinant pušeles. Kad projektas sėkmingai užbaigtas labiausiai noriu padėkoti savo vyrui Algimantui. Be šeimos palaikymo ir pagalbos pasiekti tikslą būtų nelengva. Erdvė sutvarkyta ir graži. Džiaugtis išties yra kuo. Tad visos bendruomenės lauks dar vienas, bene lengviausias etapas – viešosios erdvės priežiūra!


 Kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Pleskienė

image_print