2023 metų kovo mėn. 4-tą dieną Velžio gimnazijos 4c klasės mokinių komanda pirmą kartą dalyvavo FIRST LEGO LEAGUE (FLL) SuperPowered sezono respublikinėse varžybose . Varžybos skirtos jaunus žmones sudominti mokslu, technologijomis, mokyti jas taikyti gyvenime. Šių metų FIRST LEGO League iššūkis vadinamas SUPERPOWERED.

Gimnazijos komanda, pasivadinusi „Aplinkosaugiukai“, kartu su mokytojomis Dainora Šešetiene ir Audrone Grinkuviene priėmė iššūkį SUPERPOWERED. Laiko pasiruošti varžyboms buvo nedaug, tad iš visų jėgų reikėjo kibti į darbus. Mokiniai, padedami mokytojų, aiškinosi, iš kur gaunama energija, kaip ji saugoma, kaip ją naudojame, tyrinėjo energijos pasirinkimo būdus, jų poveikį. Mokėsi ne tik mokiniai, bet ir mokytojos. Sukaupę pakankamai žinių, mokiniai kūrė geresnę energijos kelionę savo bendruomenei naudodami WeDo 2.0 rinkinio dalis ir „Explore“ rinkinį, mokėsi užprogramuoti LEGO modelius, testavo juos, pasidalino klasėje su kitais, ko išmoko, parengė plakatą ir pasirengę išvyko į varžybas Energetikos ir technikos muziejuje. Varžytis susirinko septyniolika EXPLORER FIRST LEGO LEGUE komandų iš visos Lietuvos. Mokinių komandos keturiems teisėjams pristatinėjo, ką tyrinėjo, kokius modelius kūrė, kaip juos testavo, ką sudėjo į savo komandos plakatą ir kokių vertybių jiems reikėjo įveikiant iššūkį.

Po pristatymo komandos turėjo galimybę apžiūrėti atsinaujinusią Energetikos ir technikos muziejaus erdvę. Skirta komandai valanda interaktyvioje muziejaus erdvėje pralėkė akimirksniu. Mokiniai ne tik pasitikrino savo žinias apžiūrinėdami vaizdžiai pateiktą medžiagą, bet ir sužinojo daug naujų dalykų, o, svarbiausia, juos išbandė.

Po visų veiklų dalyviai susirinko į apdovanojimų erdvę. Veiduose matėsi nerimas. Visi laukė teisėjų žodžio. Mokinių pasitikėjimas savo jėgomis ir žinios laimėjo – II vieta Lietuvos FLL respublikiniame čempionate ir I vieta už pagrindinių vertybių puoselėjimą.

Diena buvo kupina nerimo, puikių emocijų, naujų žinių, potyrių, džiaugsmo.

Džiaugiamės ir sveikiname komandą!


Mokytojos Audronė Grinkuvienė ir Dainora Šešetienė

 

image_print