Rūkymas, garinimas ar veipinimas yra vienas iš labai sveikatą žalojančių įpročių. Jauni žmonės yra labai nebrandūs, greitaipasiduoda kitų įtakai: jei kas siūlo – rūkau, jei kas kviečia – einu, jei kas duoda-imu.  Elektroninės cigaretės paauglių ar jaunimo tarpe jiems atrodo kaip alternatyva sveikesniems rūkymo metodams bei madingu stiliaus akcentu. Tačiau, nesusimąsto, kad dėl šio žalingo įpročio ne visada bus stiprūs, gražūs ir sveiki.

Kovo 1 dieną Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos 7 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su lektore Daiva  Maraziene, kuri paskaitos metu paaiškino kas tai yra elektroninis rūkymo prietaisas, kodėl jis buvo išrastas, kam naudojami įvairaus skonio skysčiai, kaip kenkia šalia esantiems. Pakalbėta apie reklamų poveikį žalingų produktų platinimui, apie elektroninių prietaisų pavojingumą, nes jie gali sprogti. Paaiškinta, kad dalinimasis viena elektronine cigarete net gi didina užkrečiamų ligų riziką. Mokiniai žiūrėjo informatyvius video filmukus įrodančius rūkymo žalą sveikatai.

Taigi elektroninė cigaretė nėra išeitis, nes ji nėra sveikesnio rūkymo alternatyva. Geriau diktuoti savo galingesnes madas – nerūkyti ir skatinti daryti tai kitus, siekti įgyvendinti savo svajones ir norėti ilgai ir sveikai gyventi.


                                                                                                       Sveikatos specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print