Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse, privačiuose kiemuose nenuilstamai puošiamos Kalėdinės eglės. Viena žaliaskarė už kitą vis gražesnė. Šiais metais pirmą kartą Šiluose buvo įžiebta Kalėdinė eglė, auganti prie bendruomenės namų. Ir įvyko tikra šventė: atvyko Kalėdų Senelis, atsivežęs saldžių dovanų, linksmasis nykštukas Tuk Tukas. Prie eglutės skambėjo muzika, žmonės smagiai šoko, vaikai deklamavo eilėraščius, mynė mįsles. Kalėdų Senelis buvo dar ir muzikantas, grojęs šauniai akordeonu. Renginyje visi buvo pavaišinti skania koše, kurią išvirė Regina Liutikienė, ir, be abejo, karšta arbata.

Tam, kad toks susibūrimas įvyktų, prisidėjo nemažai šilaivių. Kadangi bendruomenės kieme auganti eglė jau stipriai ūgtelėjusi, reikėjo ir technikos, kuri pakeltų aukščiau. Ja pasirūpino ūkininkas Giedrius Šimeliūnas. Renginyje pagelbėjo Robertas Narbutas ir Aldas Mažeika. Puošti burbulais, kaspinais ir girliandomis padėjo Jūratė ir Tomas Mulevičiai, nepabijoję aukščio.

Šįmet, labiau nei anksčiau, ir miestelio gyventojai pradėjo gražinti gatves ir kiemus, langus šviečiančiomis girliandomis, taip sukurdami jaukią  aplinką. Smagu, kad miestelio gatvėse galima sutikti ir šilaivių sukurtų įdomių nykštukų. Tai tikrai maloniai džiugina praeivio ar pravažiuojančiojo akį. 

Šis draugiškas ir linksmas pasibuvimas nebūtų įvykęs be bendruomenės pirmininkės Reginos Turulienės gražios iniciatyvos, užsidegimo, idėjos įgyvendinimo –  šventiškai papuošti Šilų miestelio žaliaskarę ir suburti žmones. Šis šaunus renginys labai pagyvino miestelio gyvenimą, susirinko  nemažas būrelis žmonių. Bendruomenė dėkoja rajono savivaldybei, rėmusiai eglės puošybą pagal programą ,,Aktyvaus bendruomenės gyvenimo skatinimas “, bei seniūnijai, padovanojusiai elektrinę girliandą. O šilaiviai, šventiškai pasipuošę, jau laukia artėjančių Šv. Kalėdų.


Stasė Pulkauninkienė, nuotraukos – Vidos Bernatonienės

image_print