Prieš trejus metus startavusio Naujamiesčio mokyklos projekto „Sveikatos avilys“ tikslas buvo į organizuojamas reguliarias fizines veiklas įtraukti 100–150 įvairaus amžiaus žmonių ir stiprinti jų emocinę, fizinę bei psichinę sveikatą, formuoti sveikos ir aktyvios gyvensenos įpročius. Naujamiestiečių aktyvumo dėka šis tikslas buvo įgyvendintas. Projekto veiklų nesustabdė net Covid–19 epidemija: karantino metu treniruotės vyko nuotoliniu būdu, o apribojimams sušvelnėjus – mokyklos stadione arba sporto salėje. Dalyviai praktiškai išbandė įvairias fizinio aktyvumo rūšis: pilateso, Kangoo jumps, kineziterapines mankštas, o jogos užsiėmimuose lavino dvasines ir fizines savybes bei įgijo naujų įgūdžių. Organizuojant fizinio aktyvumo veiklas gamtoje buvo siekiama motyvuoti dalyvius savarankiškai tapti fiziškai aktyviais, siekti asmeninio pasitenkinimo fizine veikla, gerinti tarpusavio bendravimą. Šiam uždaviniui įgyvendinti buvo organizuojamos šiaurietiško vaikščiojimo veiklos, žiemą – slidinėjimo pramogos, o vasarą – plaukiojimas baidarėmis ir irklentėmis. Naujamiesčio mokyklos pradinukai buvo vežami į plaukimo pamokas Panevėžio sporto rūmų baseine bei kartą per savaitę mokykloje jiems buvo organizuojamos aktyvios fizinės veiklos.

Remiantis atliktos projekto dalyvių apklausos duomenimis, projekto dalyviai pajuto ne vieną teigiamą pokytį: sustiprėjo dalyvių sveikata, sutvirtėjo raumenys, pasikeitė laikysena, kūnas tapo lankstesnis, pagerėjo nuotaika.  Daugumai apklaustųjų susiformavo poreikis sportuoti. O svarbiausia tai, kad visi dalyviai pripažino, jog sportuoti grupėje daug maloniau nei pavieniui.

42 571 eurų biudžetas buvo skirtas ne tik aktyvių veiklų organizavimui, bet ir tam reikiamo inventoriaus (Kangoo Jumps batų, slidinėjimo komplektų, šiaurietiškų lazdų, kilimėlių, kamuolių), kuris buvo naudojamas  treniruočių ar savarankiškų veiklų metu, įsigijimui.

300 projekto dalyvių, kurių amžius buvo nuo 8 iki 92 metų, įsitikino, kad nuosekliai judant ir sportuojant galima išsiugdyti valią, įgauti tiek fizinės, tiek dvasinės stiprybės bei vidinės motyvacijos judėti! O dalyvių klausimai apie projekto tęsinį ir jų degantis noras būti fiziškai aktyviais motyvuoja tiek dalyvius, tiek projekto koordinatorius nesustoti ir kelti naujus iššūkius bei dalyvauti kituose projektuose.

Dėkojame „Sveikatos avilio“ dalyviams. Jūsų bendrumas, gera nuotaika, įkvepiantis palaikymas  skatina optimizmą ir visus kviečia aktyviam gyvenimui.

Projektas „Sveikatos avilys“ buvo vykdomas Naujamiesčio mokykloje, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projekto rėmėjas – Panevėžio rajono savivaldybė.

Daugiau apie projekto rezultatus čia.


                                               Projekto koordinatorės Asta Žaludienė ir Alma Briedienė

 

image_print