Panevėžio rajono lopšelio- darželio mokytojos Sandra Karvelienė ir Živilė Taločkienė bei pavaduotoja ugdymui Jūratė Baltrušaitienė dalyvavo Erasmus+ projekto „Žalia ateitis“ darbo stebėjime, Turkijos mokyklose ir darželiuose, kuriuose stebėjo įvairias ugdymosi veiklas lauko bei vidaus erdvėse. Veiklos buvo susijusios su STEAM, rūšiavimu, ekologinio daržo priežiūra.

Pedagogės bendravo su mokyklų ir darželių darbuotojais, vaikais. Apžiūrėjo mokyklos pastatus, klases, lauko erdves. Klausėsi pristatymų, taip pat pristatė savo šalį ir darželį. Lankė įžymias vietas, susipažino su turkų kultūra, papročiais, stebėjo vaikų pasirodymus, bendravo su tėvais apie vaikų ir tėvų kartu atliekamus projektus apie gamtos saugojimą, tausojimą. Moksleivių mamos paruošė vaišių stalą, kuris stebino tradicinių patiekalų gausa ir įvairove. Mobilumo metu  pedagogės išbandė tradicinę turkų keramikos dekoravimo techniką, EBRU meną. Turkų mokyklos mokiniai padovanojo dar vieną dovaną – mokė žaisti tradicinius turkų vaikų žaidimus. Juos žaidė ne tik mokyklos moksleiviai, bet ir projekto dalyviai.

Mobilumo metu pedagogės turėjo puikią galimybę pažinti Turkijos istoriją, kultūrą ir gastronomiją, aplankyti žymiausius Stambulo istorinius objektus. Keliaudamos laiveliu Bosforo sąsiauriu vienu metu gėrėjosi Europos ir Azijos vaizdais.

 

image_print