Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga, įgyvendindama projektą „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių gerosios patirties sklaida mokomųjų vizitų metu“, organizavo antrąjį mokomąjį vizitą į Druskininkų kraštą.

Viečiūnuose keliautojai susitiko su vietos bendruomenės nariais ir Druskininkų VVG vadovu Alvydu Varaniu, kuris pristatė bendruomenines veiklas, vykdomus ir jau įgyvendintus socialinius bei verslumo projektus, pasidalino savo patirtimi. Šeimininkai svečius kvietė apžiūrėti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus audimo parodą „Dzūkijos dzyvai“, kurioje eksponuojamos dailiausiai išaustos juostos, staltiesės, rankšluosčiai ir takeliai, o penkios audėjos – Anastazija Sidarienė ir Veronika Valenskienė iš Punsko, Birutė Valentukevičienė iš Varėnos, Ona Patronaitienė iš Elektrėnų ir viečiūniškė Laima Griškevičienė audė ir dalijosi šio amato paslaptimis. Atvykusios moterys analizavo audimo raštų įvairovę, sėdo į stakles ir pačios pabandė austi. Pasivaišinę grikiniu pyragu ir arbata, padėkoję už malonų priėmimą ir šeimininkams įteikę dovanų atvežtą, Velžio seniūnijos senjorų asociacijos „Velžynė“ pirmininkės Snieguolės Revotienės mamos keptą duonos kepalą, atsisveikinę su viečiūniškiais, keliautojai pasuko Druskininkų link, kur susitiko su labai miela Plepia Ponia. Apsilankę buvusiose caro gydyklose, paragavę kelių rūšių mineralinio vandens, atsigaivinę Grožio šaltinio vandeniu, pasiklausę intriguojančių istorijų ir legendų iš kurorto gyvenimo, keliautojai apžiūrėjo pagrindinėje miesto aikštėje įrengtas tarptautinio kalvystės plenero „Plieninė plaštakė 2021“ kalvių dirbtuves, stebėjo jų darbą. Susitiko ir pasišnekučiavo su plenere dalyvaujančiu savo kraštiečiu tautodailininku kalviu Sauliumi Kroniu.

Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės namuose keliautojai dalyvavo nuotaikingoje programoje „Kaip Dzūkas žmonos ieškojo“. Bendruomeniečiai eiles kūrė, šoko, dainavo, vaišinosi, dzūkiškomis vaišėmis, Antanukui žmonos ieškojo ir rado! Dzūkelis iš atvykusių tarpo išsirinko linksmiausią, darbščiausią, dainingiausią pačią. Palinkėję jauniesiems laimės keliautojai pasuko namų link.  

Kelionės metu kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ pirmininkė Elena Stanienė pristatė įgyvendinamo bendruomeninio verslo projekto „Mobilus SPA“ veiklas, kurių metu teikiamos fizinės sveikatos gerinimo bei masažo įrenginių nuomos paslaugos. Miglė Ramonienė papasakojo apie savo gaminamus įvairių žolelių hidrolatus, kurie naudojami odos priežiūrai ir kvapniam atsigaivinimui.  Trakiškio kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė keleiviams pristatė savo amatą – moteris gamina želinius tortus ir vieno kąsnio sumuštinius, kuriais pavaišino kelionės draugus.

Projekto metu į veiklas buvo įtraukti jauni žmonės, vaikai, socialinę atskirti patiriantys asmenys, amatininkai ir vietos verslininkai. Dalintasi gerąja patirtimi, atnaujinti ir pastiprinti Panevėžio rajono bendruomenių tarpusavio santykiai. Užmegzti ryšiai su Druskininkų krašto Viečiūnų, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenėmis. Susitikimų metu gautos žinios ir įgytos patirtys praturtins bendruomenių veiklas bei paskatins aktyvesnei veiklai.

Lėšas projektui „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių gerosios patirties sklaida mokomųjų vizitų metu“ įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print