Jau treti metai savivaldybė įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą, kuriame 2022 metais bendruomenės iniciatyvų finansavimui skirta 35 000 EUR. Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Panevėžio rajono gyventojui realizuoti savo kūrybiškus sumanymus gražinant viešąsias erdves ir kartu su savivaldybe spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo.

Šiais metais bendruomenės iniciatyvų konkursui buvo pateikta 10 projektų idėjų. Kurios idėjos tapo tikrove nusprendė patys gyventojai, mėnesį balsuodami internetu. Pasibaigus balsavimui buvo išrinkti nugalėtojai – daugiausiai balsų surinkusios idėjos.

2022 m. bendruomenės iniciatyvos, gavusios finansavimą:

  1. Jotainių kaimo tinklinio aikštelės įrengimas.
  2. Kultūrinės erdvės sukūrimas Bernatonių k.
  3. Vaikų žaidimų aikštelės įrengimas Velželio k.
  4. Šokių aikštelė Miežiškių Angelų slėnyje.
  5. Bendruomenės namų aplinkos ir poilsio zonos sutvarkymas Vadoklių mstl.

Įgyvendinant iniciatyvas, iki spalio pradžios jau įrengta Jotainių kaimo tinklinio aikštelė, šokių aikštelė Miežiškiuose, Angelų slėnyje ir sutvarkyta aplinkos ir poilsio zona prie bendruomenės namų Vadoklių mstl. Taip pat jau įrengtas ir vaikų žaidimų aikštelės pagrindas Velželio k., o iki lapkričio mėnesio pristačius ir sumontavus įrangą, vaikai galės žaisti naujoje aikštelėje. Šiuo metu vyksta ir lauko scenos įrengimo Bernatoniuose darbai, kuriuos planuojama baigti iki metų pabaigos.


Savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyrius

image_print