Panevėžio rajono Vadoklių kultūros centro pasakotojas Dovydas Butkus sėkmingai pasirodė Aukštaitijos regiono pasakotojų konkurse „Buva karto“. Renginys, kurį organizavo Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centras, skirtas iš šio krašto kilusios žymios Lietuvos tautosakos pateikėjos, šiaurės aukštaičių papročių ir tradicijų žinovės Onos Vaškaitės – Bluzmienės 115-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šis konkursas organizuojamas antrą kartą ir yra sudėtinė tradicinio jau 10 metų vykstančios folkloro ir amatų šventės „Aukštas dangus“ dalis. Linkuvos kultūros centro etnografė Aelita Garalevičienė sakė, kad dėl karantino apribojimų šventės šiemet teko atsisakyti, tačiau pasakotojų konkursas vyko, tik jis organizuotas virtualioje erdvėje.

Konkursui tarmiškus pasakojimus filmuotu formatu parengė 15 dalyvių iš Pakruojo, Radviliškio, Joniškio ir Panevėžio rajonų. Juos vertino komisija, kurią sudarė režisūros, etnografijos, kultūros, tautosakos specialistai.

„Pasakorių pasakoriumi“ pripažintas vadoklietis D. Butkus (vad. Eugenija Zakarkienė), papasakojęs sakmę „Api Juodže ežerą“. Nugalėtojui įteiktas Linkuvos kultūros centro Padėkos raštas ir vietos dailininkės Rūtos Valionienės paveikslas „Svajonė“.

D. Butkus pakviestas savo pasakojimą pristatyti į lapkričio pabaigą nukeltame O. Vaškaitės – Bluzmienės 115-ųjų gimimo metinių minėjimo renginyje.


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-16 16:24

image_print