Naujamiesčio  lopšelyje-darželyje „Bitutė“  nuo birželio 1 iki 14 dienos buvo vykdomas vaikų socializacijos, vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, smurto ir patyčių prevencijos programų projektas –  „Aš – pasaulio dalis“. Tikslas – per gamtinę ir socialinę aplinką plėtoti vaikų socializacijos galimybes, tenkinti pažinimo poreikį, kurti sveiką ir saugią ugdymosi aplinką, tobulinti socialines emocines kompetencijas.

Projekto metu vaikai dalyvavo “Muilo burbulų” edukacijoje, kurioje mokinosi pasigaminti lazdeles burbulams pūsti, lankėsi kino teatre “Garsas” “Kino vaizdų, garso, kadrų edukacija vaikams” ir stebėjo filmą “Mažoji Klara”. Rūšiuoti atliekas mokėsi edukacinėje programoje gamtos mokykloje “Pirkdamas mąstau – rūšiuodamas taupau”. Šokoladuotus pirštus laižė ir gaminosi savo pirmąjį saldainį Šiaulių saldainių fabriko edukacinėje programoje “Šokolado dirbtuvės mažiesiems”,  apsilankė ir Naujamiesčio bibliotekoje, kurioje dalyvavo edukacinėje programoje “Skaitau, klausau, kuriu”. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su paramediko profesija dalyvaudami Panevėžio greitosios pagalbos edukacinėje programoje, lankydamiesi “Naujamiesčio aruode” susipažino su ūkininko profesija. Projekto metu žygiavome į Naujamiesčio pušyną ir žinoma nepamiršome draugystės dienelės, kurios metu vaikai susitiko su draugais iš Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo filialo. Ten laukė naujo draugo paieškos, smagūs žaidimai, bei išvyka į Smilgių etnografinę sodybą. Lankėsi “Nerf” pramogų erdvėje, bei žaidimų laisvalaikio erdvėje “Voro Bokštas”, kurioje ne tik žaidė, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje “Picos kepimas”.

Viso projekto metu buvo organizuojama nemažai įdomių veiklų, kurių metu vaikai daug pamatė, sužinojo, praplėtė savo žinias, tobulino savo bendravimo įgūdžius, įgavo pasitikėjimo savimi ir smagiai praleido laiką.

 Vaikų socializacijos, vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, smurto ir patyčių prevencijos programų projektas –  „Aš – pasaulio dalis“, finansuojamas Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.


Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Aušra Kildišienė ir Laura Vilimavičienė

 

image_print