Kas yra AcroYoga? AcroYoga arba akrobatikos joga susideda iš subalansuotų jogos, akrobatikos pratimų ir gydymo meno. Ši sporto šaka pakankamai nauja ir pradėta praktikuoti 2006 metais Kalifornijoje. Atliekant AcroYogos pratimus, reikalingi 3 žmonės – bazė, skraiduolis ir stebėtojas. Baze vadinamas žmogus, kuris turi kontaktą su žeme ir duoda atramą skraiduoliui. Tuo tarpu skraiduolis balansuoja ant bazės, o stebėtojas užtikrina saugumą ir pataria, kaip atlikti judesius. Pratimai yra pakankamai lengvi, nereikalaujantys specialaus fizinio pasiruošimo ar kokių priemonių.

Šis filosofijos mokymas skatina žodinį bendradarbiavimą, pasitikėjimą vienas kitu, nes pratimai atliekami poroje. Akrobatiniai pratimai padeda stiprinti kūno raumenis: kojų , rankų ir krūtinės. Atpalaiduoja kūną, stiprina ištvermę ir gerina atmintį, padeda priimti greitus sprendimus ir įveikti savo baimę nukristi. Jogos dvasinė disciplina padeda pailsėti fiziškai bei psichologiškai, nusiraminti, kartu lavinti kūną ir siekti proto aiškumo.

 Sausio 16 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 7 ir 12 klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šia sporto šaka ir patiems sudalyvauti kitokioje kūno kultūros pamokoje. Pamokos metu mokiniai galėjo pabandyti atlikti kėdės, banginio, skrendančio paukščio ir kitas pozas. Užsiėmimą vedė Akro jogos treneris Regimantas, o jam asistavo gimnazijos buvusi mokinė Lina, kuri taip pat praktikuoja šią sporto šaką.

Gyvenimas nestovi vietoje, jis įvairiaspalvis, todėl skatiname ir siūlome  mokiniams naujas sveikos gyvensenos idėjas, įvairius metodus, padedančius stiprinti sveikatą.


 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Kazakaitienė

 

image_print