Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai ir balandį tęsia kovo mėnesį  prasidėjusią prevencinę akciją „Nedegink žolės!“. Jos tikslas – mažinti žolės gaisrų skaičių, informuoti visuomenę apie tokių gaisrų pavojų, sugriežtinti miškų ir durpynų priešgaisrinės saugos kontrolę gaisrams kilti palankiu laikotarpiu.

Kasmet šalyje kyla keli tūkstančiai žolės gaisrų, dažniausia jų priežastis – neatsargus žmonių elgesys ir Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių nežinojimas ar nesilaikymas.

„Todėl rengiame reidus, kurių metu, pasitelkę bepiločius orlaivius – dronus, atliekame atvirųjų teritorijų žvalgybą, o nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams taikome įstatymų numatytas administracinio poveikio priemones,“– sako Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas.

Kovodami su žolės degintojais, ugniagesiai pasitelkia aplinkos apsaugos pareigūnus bei miškininkus, nes nuo degančios žolės gaisrai persimeta į miškus ir durpynus.

Šiuo metu baiminamasi žolės gaisrų suaktyvėjimo, kadangi didelė dalis žmonių dirba iš namų ir, turėdami daugiau laiko, degina sugrėbtas žoles ir šakas. Primenama, kad laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų iki pastatų, nes neprižiūrimi laužai gali pasiglemžti ne tik gyventojų namus ir turtą, bet ir gyvybę.

Už nenupjautų ir nesurinktų (nesugrėbtų) žolių deginimą  Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnyje asmenims numatytos baudos nuo 50 iki 300 Eur, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 Eur.

Apie žolės deginimo pavojus ir žalą pareigūnai kalba ir su moksleiviais, rengdami akciją „Būk saugus, mokiny!“ ir susitikdami su jais nuotoliniu būdu.

Šiemet šalyje atvirosiose teritorijose kilo 260 gaisrų, jų metu išdegė per 60 ha pievų, ražienų, miško paklotės ir kt.

Pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems –  nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.


Parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informaciją

 

image_print