Praėjo jau XIX suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventė „Anoj pusėj Krekenavos“. Nutilo šurmulys kultūros centre, susigulėjo emocijos, liko begalinis dėkingumas ir šilti bendrystės prisiminimai.

Jau senokai ši šventė išaugo iš savo pirmųjų marškinėlių ir apsivilko solidesnį – šventės-apžiūros rūbą. Šiemet ši šventė-apžiūra buvo rengiama siekiant pristatyti Panevėžio rajono suaugusiųjų mėgėjų teatrų veiklą, išrinkti geriausius kolektyvus dviejose kategorijose: besirengiantys Dainų šventės Teatro dienai (šie teatrai pristatė iki 10 min. Dainų šventės privalomą repertuarą) ir nesirengiantys Dainų šventei (teatrai pristatė naujausius 2022–2023 m. spektaklius). Teatrų pasirodymus atidžiai stebėjo ir vertino Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Vita Šiaučiūnaitė, Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatro „ŠKAC“ režisierė Izolina Stanulienė ir Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Kišeninis teatras“ režisierė Jovita Barolienė.

Komisijos sprendimu, diplomus gavo visi šventėje-apžiūroje dalyvavę Panevėžio rajono suaugusiųjų mėgėjų teatrai. Iš besirengiančių Dainų šventės Teatro dienai I laipsnio diplomus gavo Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras už miniatūrą „Kritingasis momentas“ (režisierė Jurga Švagždienė, muzikos vadovė ir aranžuočių autorė Lina Kairytė) ir Ramygalos kultūros centro mėgėjų teatras „Ąžuolynė“ už ištrauką iš Ramūno Abukevičiaus spektaklio „Sarmatų palikuonys“ (režisierė Audronė Palionienė). II laipsnio diplomas buvo įteiktas Krekenavos mėgėjų teatrui „Avilys“ už skaitinius „Laiškai Lietuvai, Žemei ir Žmogui“ (režisierė Miranda Uogelė).

Naujausius spektaklius pristačiusiems Panevėžio rajono suaugusiųjų mėgėjų teatrams taip pat buvo įteikti diplomai. I laipsnio diplomus pelnė Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras už spektaklį „Aukso puodas“ (autorė Gražina Mareckaitė, režisierė Daiva Kiršgalvienė) ir Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos „Galerijos teatras“ už teatralizuotą muzikinį pasakojimą „Jį vadino Čičinsku“ (režisierius Andrius Povilauskas). II laipsnio diplomai buvo įteikti Ramygalos kultūros centro Daniūnų padalinio mėgėjų teatrui „Riba“ už spektaklį „Trys mylimos“ (autorė Žemaitė, režisierė Ernesta Liužinienė) bei Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio mėgėjų teatras „Plepys“ už spektaklį „Ženteliai“ (aut. Vida Bladykaitė, režisierė Rita Gribauskienė). Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio mėgėjų teatrui „Saulėgrįža“ už spektaklį Vytautės Žilinskaitės humoreskos motyvais „Geltonas lagaminas, arba Kaip užmegzti tobulus santykiu…“ įteiktas III laipsnio diplomas.

Džiaugiamės ir dėkojame į šventę „Anoj pusėj Krekenavos“ atvykusiems mėgėjų teatrams. Atskirai norisi padėkoti svečiams: Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatrui „ŠKAC“ (režisierė Izolina Staniulienė) už draugystę ir suvaidintą spektaklį „Trigubas išmėginimas“ (aut. Edmundas Untulis) bei renginio vedančiosioms, aštreliežuvėms Akvelinai (Aušrelė Sereikienė) ir Malvinai (Irma Marčienė) iš Krakių.

 

Miranda Uogelė

Nuotraukų autorius Algimantas Lūža

image_print