Birželio paskutinį savaitgalį Krekenavos kultūros centro Žibartonių padalinys skyrė jaunimo pėsčiųjų žygiui. Jaunimo kelionė po partizaninius miškus buvo skirta prisiminti bei pagerbti kovotojus už visų mūsų laisvę.

Dešimtys jaunuolių kartu su Žibartonių padalinio vadovu Dainiu Drumžliu leidosi į neišdildomų įspūdžių kelionę bei įveikė 26 kilometrų atstumą. Kelionės pradžioje žygeiviai startavo sėkmingai, lydimi geros nuotaikos bei besidalindami prisiminimais apie praėjusius žygius, į kuriuos kelionę pastariesiems organizavo D. Drumžlys. Tačiau birželio žygis – išskirtinis. Grupė traukė per Skilvionių mišą, link Rodų, kur jų laukė ne tik pramogos, bet ir nakvynė bei paskaita apie partizanų gyvenimą, auką bei palikimą. Tiesa, Skilvonių miškas pasirinktas tikrai ne atsitiktinai, būtent šioje vietoje karo metais žuvo 22 partizanai.

Įpusėjus kelionei drąsiausiems bendruomenės nariams teko susidurti ir su sudėtingomis kliūtimis. Norėdami rasti greitesnį kelią, o ir ieškodami iššūkių, žygeiviai pasirinko bristi per rapsų laukus. Pradedant tai atrodė gana lengvai įveikiama kliūtis, tačiau iš tiesų – augmenija siekė net dviejų metrų aukštį, tad visi jautėsi tarsi tikriausiose džiunglėse. Žinoma, jau kelis žygius patyrę ir tam tikrais profesionalais galimi vadinti dalyviai gana nesudėtingai rado alternatyvą bei išsisuko iš padėties – naudodamiesi visais įgūdžiais rado kelią bei ištrūko iš rapsų raizgalynės. Tiesa, žygyje buvo dalis žygeivių, kurie pasirinko rasti savo kelią ir kiek nuklydo. Tačiau visa komanda skubėjo ir pagalbą bei paklydėlius rado kiek toliau nuo tikslo.

Kelias dar tolimas, o pamatyti tikrai buvo ką. Visi žygeiviai sustojo aplankyti Vyčio apygardos partizanų kautynių vietą Glitėnų kaime, kur įvyko pirmoji preliminari paskaita apie gynėjų istoriją ir jos vingius. Detalesnė VšĮ „Patriotų“ paskaita bei pasakojimas pastaruosius pasitiko nakvynės vietoje kitos dienos rytą. Žygio metu kompanija aplankė ir Švenčiuliškių kaimo kapinaites, kur apžiūrėjo Vyčio apygardos partizanams skirtą paminklą.

Visa tuo žygis tikrai nesibaigė. Nakvynės vietoje apsistojusi grupė visų jėgų tikrai neišnaudojo, o batuose neišdildė ir visų padų. Tad tai, kas liko, buvo investuota į dažasvydžio mūšį, kurio metu pastarieji susipažino su kovos technika ir įvertino savo galimybes, prisimindami tai, kad partizanai ne tik įveikdavo sudėtingus atstumus ar alkį, ne tik kankindavosi nemigos naktimis, bet ir stodavo į kovą už kiekvieną iš mūsų, už mūsų ateitį ir už mūsų laisvę!

Nors išvargę, bet laimingi – taip kelionę apibūdino žygeiviai. Krekenavos kultūros centro Žibartonių padalinio vadovas Dainius Drumžlys sako, jog tokie nuotykiai ne tik praskaidrina kasdienybę, bet ir leidžia savo rankomis apčiuopti istorijos vingius. „Labai džiugu, jog turėjome tokią galimybę bei paskatą jaunimui parodyti, kokia istorija yra, bei nuspalvinti tai kitomis spalvomis. Istorija – tai ne tik tai, ką matome knygų puslapiuose, tai tikras gyvenimas. Gyvenimas tų, kurie atidavė savo širdis ir gyvybes tam, jog galėtume laisvi klajoti savo pasirinkimuose ar pasiklysti rapsų laukuose, jog galėtume džiaugtis bei mylėti gyvenimą ir rinktis, kurioje jo vietoje norime būti“, – sakė žygio kuratorius. D. Drumžlys tikino, jog artimiausiu sezonu laukia ir daugiau žygių, tad nespėję prisijungti dar turės progą išbandyti savo jėgas bei produktyviai praleisti savaitgalį, o kartu ir papildyti žinių bagažą.


Krekenavos KC Žibartonių padalinio informacija

 

 

image_print