Kasmet į vis kitą seniūniją keliaujantis Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis liepos 10-ąją surengtas jau aštuonioliktą kartą ir šįkart sukvietė į Vadoklius. Įprasminant susibūrimo vietą, esančią netoli vandens – Juodžio ežero, taip pat kaip vanduo bėgantį laiką, sąskrydžio spalva pasirinkta mėlyna, tad Vadoklių aikštė šeštadienį nusidažė mėlynais akcentais. Dalyvius sąskrydis kvietė su šūkiu „Aktyviai, draugiškai, sveikai”.

Karščio nepabūgusius aktyviausius bendruomenių žmones sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, vicemeras Antanas Pocius, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Seimo narė Guoda Burokienė, Seimo nario Tomo Tomilino linkėjimus perdavė padėjėja Regina Patalauskienė, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė.

“Šiandien čia susirinkę patys aktyviausi ir darbščiausi mūsų rajono žmonės, – sake P. Žagunis. – Tokie iniciatyvūs žmonės ir yra kaimo stiprybė, jų pastangų dėka Panevėžio rajonas kasmet tampa vis gražesnis ir jaukesnis gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus. Bendruomenių atstovus vienija bendros idėjos ir vieningi darbai”.

Bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė džiaugiasi, kad bendruomenės nepalūžo sunkiu pandemijos laikotarpiu, jos vykdė tuo metu įmanomą veiklą – rengė projektus, planavo, organizavo būsimus renginius. “Todėl šis sąskrydis tikrai ypatingas, nes iki pat birželio pabaigos nežinojome, ar pavyks jį surengti, ar bus leidžiama susiburti”, – sakė O. Baltramiejūnienė.

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis buvo organizuojamas įgyvendinant tris projektus – „Panevėžio rajono bendruomeninių tradicijų puoselėjimas per aktyvią kultūrinę ir sveikatos stiprinimo veiklą“, kurio veiklos finansuojamos pagal Panevėžio rajono 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“, Panevėžio r. savivaldybės administracijos finansuojamą Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projektas „Eismo saugumas bendruomenėse“.

Tradiciniu vėliavos pakėlimu prasidėjusi šventė išsiskyrė turiningumu ir tęsėsi iki pat vakaro. Vyko seniūnijų kiemelių lankymas, amatininkų turgelis, sporto varžybos,  teatralizuota ir interaktyvi „Vikingų kaimo” programa „Saulės mūšio kova“, nuotykiai su Pepe Ilgakojine, mažiausieji galėjo susipažinti su senaisiais žaislai, pašokinėti ant batuto ar tiesiog atsigaivinti „Putų šou“.

Savo veiklą pristatė Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenių pareigūnai, Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai. Vyko susitikimas su medicinos mokslų daktaru, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku, pound treniruotė su trenere Audra Petronaityte.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurio metu skatina eismo dalyvius nevairuoti apsvaigus, laikytis kelių eismo taisyklių, tamsiuoju paros metu dėvėti šviesą atspindinčias priemones. Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenių pareigūnai sąskrydžio dalyviams pristatė savo veiklą, paaiškino ir pamokė kaip apsaugoti save bei savo turtą, atsakė į dalyviams rūpimus klausimus. Šventės dalyviams siūlė įveikti paruoštą trasą su DW girtumo akiniais,  kuriuos užsidėjus galima suvokti, kaip girtumas apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą. Akiniai neatspindi konkrečios alkoholio koncentracijos kraujyje, tačiau sukeliamas pojūtis gali būti traktuojami kaip vidutinis girtumas. Dalyviai stebėjosi sulėtėjusia reakcija bei koordinacija, tvirtino, jog nesės už vairo išgėrę.

Sąskrydyje dalyvavusių bendruomenių suburtos komandos išbandė savo jėgas linksmosiose sportinėse varžybose „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Traukė virvę, dalyvavo rankų lenkimo, girų kilnojimo, smiginio, futbolo ir kitose rungtyse. Trečiąją vietą iškovojo, šventės metu susibūrusi, komanda iš Ramygalos, antroji vieta atiteko Vadoklių ir Mikėnų komandai. Nugalėtojais tapo ir aukso spalvos medaliais pasipuošė Jotainių bendruomenės komanda. Varžybas organizavo Vadoklių ir Mikėnų bendruomenė, veiklos finansuotos Panevėžio r. savivaldybės administracijos Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas“ lėšomis.

Ypatingu sąskrydžio akcentu tapo jau antrus metus organizuojama Panevėžio rajono vietos veiklos grupės iniciatyva „Kaimynai – kaimynams”. Organizuojant sąskrydį bendruomenės kviečiamos teikti pasiūlymus apdovanoti kaimynines bendruomenes – už renginius, iniciatyvas, draugišką ir kaimynišką elgesį ir kitas svarbias veiklas. Kaip sake VVG komunikacijos specialistas Dainius Grižas, tikimasi, kad metams bėgant šie apdovanojimai išaugs į Panevėžio rajono bendruomenių “Oskarus”, prie siūlymų pagerbti kaimynus jungsis vis daugiau benduromenių.

Veiklų pilną dieną vainikavo koncertinė programa. Koncertavo Vadoklių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“, atlikėjas Darius Dimbelis ir grupė „2 Donatai“.

Nuleidžiant vėliavą paskelbta ir kitų metų sąskrydžio vieta be data – 2022 metų liepos 16-ąją visi kviečiami į Ėriškius.


Savivaldybės informacija

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-07-19 10:48

image_print