Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Raudondvaryje vykusiame renginyje išdalijo „Metų specialisto“ apdovanojimus. Ši nominacija suteikta ir Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai Danguolei Urbonienei už atsakingą darbą, nuoširdumą, paslaugumą ir kolegiškumą, už pavyzdingą visuomenės sveikatos priežiūros specialisto įvaizdžio kūrimą mokyklos bendruomenėje ir visapusišką įsitraukimą, vykdant COVID-19 pandemijos valdymą.

D. Urbonienė ilgą laiką dirbo bendruomenės slaugytoja Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje. Prieš 6-erius metus, atėjusi į Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pradėjo dirbti su vaikais, iš pradžių – visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vadoklių mokykloje, o dabar antrus metus – Ramygalos gimnazijoje.

Pandemijos akivaizdoje sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo klausimai tampa itin aktualūs, visuomenės sveikatos specialisto darbas įgyja ypatingą reikšmę.

„Danguolė Urbonienė – labai kruopšti, pareiginga darbuotoja, savo pareigas atlieka su atsidavimu ir meile. Ji myli vaikus, o vaikai myli savo, kaip dažnai ją pavadina, „seselę“. Už atsakingą darbą pandemijos sąlygomis Danguolė nusipelnė aukšto įvertinimo ir padėkos“,– sako Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Andrius Busila.

Pati D. Urbonienė gautą apdovanojimą sako vertinanti kaip didelę atsakomybę ir motyvaciją dirbti dar geriau.

O darbų pandemijos metais užgriuvo daug daugiau nei įprasta mokykloje sveikatos priežiūros specialistei. Karantino metu, kol vyko nuotolinis mokymas, teko dirbti mobiliajame punkte, mokiniams sugrįžus į klases, reikėjo atlikti testavimus, imti kaupinius, daug aiškinti vaikams apie saugumo priemones, kurių būtina laikytis siaučiant koronavirusui.

D. Urbonienė apgailestauja, kad, nepaisant šių neįprastų darbų, mažiau laiko liko tiesioginiam darbui, nors veiklos planus ir tokiomis sąlygomis tenka vykdyti.

„Metų specialisto“ apdovanojimus Savivaldybių Visuomenės Sveikatos Biurų Asociacija teikia nuo 2016 metų. Nominacijos tikslas – įvertinti per metus nuveiktus darbus, iniciatyvas ir nugalėtus sunkumus, pasiektus rezultatus, pagerbti aktyvius, savo profesijai atsidavusius žmones, reikšmingai prisidėjusius prie visuomenės sveikatos stiprinimo.

„Rinkdami „Metų specialistą“ pagalvojame ir apie visuomenės sveikatos profesijos prasmę apskritai, o ypač dabar, pandemijos laikotarpiu. Pastaruosius metus jautėme, kad esame ypač reikalingi, o tuo pačiu ir profesionalūs bei atsakingi. Taip dar labiau save įprasminome, įgijome pasitikėjimą vietos bendruomenėse ir tarp skirtingų sektorių“, – apdovanojimų renginyje kalbėjo Savivaldybių Visuomenės Sveikatos Biurų Asociacijos pirmininkė Jūratė Grubliauskienė.


Savivaldybės informacija

image_print