Šalia Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato (Beržų g. 50, Panevėžys) pradėjo veikti į paštomatą panašus įrenginys – knygomatas, skirtas iš anksto užsakytiems leidiniams atsiimti bekontakčiu būdu.

Skaitytojams naujoji paslauga patogi tuo, kad knygomato neriboja bibliotekos darbo laikas – knygas galima pasiimti bet kuriuo paros metu, taip pat – savaitgaliais ar švenčių dienomis.

Viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė sako, kad naudotis knygomatu – nesudėtinga. Tereikia užsisakant leidinius el. paslaugų portale www.iBiblioteka.lt pažymėti, kad juos norima atsiimti knygomate. Kai bibliotekos darbuotojai įdės užsakytas knygas į knygomatą, skaitytojas gaus SMS žinutę su nurodytu PIN kodu. Jį suvedus knygomato švieslentėje, galima pasiimti savo užsakymą. Ši paslauga yra nemokama.

Knygomate galima pasiimti ir knygas, užsakytas tarpbibliotekinio abonemento (TBA) būdu. TBA – tai paslauga, kai skaitytojo bibliotekoje nesanti pageidaujama knyga gali būti parsiųsta iš bet kurios kitos  bibliotekos šalyje.

Grąžinamus leidinius bet kuriuo paros metu galima palikti knygų grąžinimo dėžėje, esančioje prie bibliotekos pastato įėjimo.

Knygomatai jau veikia ir Velžio bei Raguvos bibliotekose. Juose teikiamos inovatyvios paslaugos siekia skatinti vaikų ir jaunimo skaitymą, socialinių santykių su aplinka kūrimą.

Jauniesiems skaitytojams sukurta inovatyvi nemokama programėlė „Draugoteka“.  Joje vykstančio virtualaus žaidimo užduotis padeda atlikti informacija, rasta specialiai parinktose knygose, kurias vaikai gauna knygomatuose. Programėlė pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. „Draugoteka“ atliks ir terapinę funkciją – nepamokslaudama, neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip  ir kur galima ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus. Sužinoti daugiau apie programėlę ir ją atsisiųsti galima čia.

Velžio ir Raguvos bibliotekų knygomatai yra pirmieji šalyje įrengti kaimo vietovėse.


Savivaldybės informacija

 

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-02-20 16:01

image_print