TAU Ramygalos fakulteto lankytojus sunku pavadinti senjorais. Žibančios akys, noras pažinti, pamatyti ir svarbiausia keisti. Puiki išvaizda, visada pasitempę, į susitikimus ateina su puikia nuotaika ir sumanymais. Labai smagu būti tarp tokių žmonių. Bet nelabai ir paprasta įtikti 😊. Nemažai matę, girdėję, jau nori išskirtinių paskaitų, susitikimų su įdomiais žmonėmis.

Mokslo metus pradėjome labai tikslingai susipažindami su Aukštaitijos tradiciniu drabužiu. Juk ir patarlė byloja: „Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi.“ Ėriškių kultūros centro padalinio Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė įdomiai, šiltai pasakojo ir demonstravo tautinius kostiumus. Prisiminėme seniai vartotus tarmiškus žodžius, labai smagiai juokėmės ir džiaugėmės matuodamiesi drabužius. Sužavėti paskaitos, vykome į Upytę pasižvalgyti, ko dar ten yra. Ramygalos atvirame jaunimo centre matavomės jaunimo pramogas😊, išbandėme virtualius akinius.

Labai šiltai minime ir susitikimą su aktore Akvile Steponavičiene, po intensyvaus, įdomaus pasakojimo lektorę tiesiog užpylėme klausimais. Dalyvavome Ramygalos kultūros centro edukacijų dienoje, klausėmės Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojo Antano Pociaus pasakojimo apie savivaldą ir joje vykstančius procesus. Galvojome, kuo gali prisidėti TAU lankytojai prie savo krašto gražinimo, ir tikrai tikimės, kad sumanymus pavyks įgyvendinti.

Na, o neuroedukatorės Redos Grigaitienės paskaita su praktiniais mokymais tikrai prisidėjo prie emocinio gyvenimo kokybės gerinimo. Buvo nuostabu justi svorį tuščioje rankoje, klaidžioti sąmonės gatvelėmis, ieškant vertybių namo. Supratome, kad dar daug klausimų liko, kad norėtųsi sužinoti visas pamatytų simbolių reikšmes. Pavasario veiklos suplanuotos, vasarai patys prisigalvojome veiklų. Tai tik pradžia, bet, kaip sakoma, – gera pradžia, pusė darbo. Gerai, kad yra tokia suaugusių mokymo programa. Ir kad galime rinktis.

A, dar liko pasidžiaugti, kad Ramygalą atranda vis daugiau Panevėžio rajono TAU dalyvių. Ir kad Panevėžio rajono švietimo centre dirba žmonės, kuriems tikrai rūpi tai, ką daro.


Loreta Kubiliūnienė, TAU Ramygalos fakulteto dekanė

 

image_print