Tradicinių renginių ir švenčių dėka po pandeminio sąstingio atsinaujina gyvi susitikimai su Panevėžio rajono tarptautiniais partneriais. Naujos kadencijos savivaldybės vadovybė ir taryba tęsia draugystę su 8-ių šalių savivaldybėmis – partnerėmis, pasirašiusiomis bendradarbiavimo sutartis.

Vieną iškiliausių šaliai švenčių – Valstybės dieną, tradiciškai minimą Čičinsko kalno papėdėje, Panevėžio rajone  viešėjo svečiai iš Jalovenio (Moldova), Maramureš (Rumunija) ir naujausieji partneriai iš Radichevo (Ukraina) savivaldybių.  Aplankytos žymiausios Panevėžio rajono vietos, susipažinta su krašto istorija, svečiai susitiko su savivaldybės tarybos nariais, administracijos specialistais. Šventinės kelių dienų programos kulminacija – iškilmingas Panevėžio rajono ir Radichevo savivaldybių bendradarbiavimo sutarties pasirašymas.

Rugpjūtį Panevėžio rajono savivaldybės atstovai dalyvavo tradicinėje Limbaži miesto gimtadienio šventėje. Šiais metais paminėtas 800 metų jubiliejus. Delegacija, vadovaujama Panevėžio rajono vicemero Edmundo Toliušio, sveikino jubiliatus primindami ilgą draugystės istoriją, nes Limbaži – pirmoji savivaldybė partnerė, su kuria glaudžiai bendradarbiaujama nuo 1999 metų.

“Tokie susitikimai labai naudingi žmogiškajam ryšiui palaikyti, geriau suprasti vieni kitus, pažinti žmones ir šalį. Gyvas komunikavimas šiais laikais yra būtinas“, – sako Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, neseniai grįžęs iš Akmetos (Sakartvelas), kur dalyvavo tradicinėje šventėje „Bidzinaoba-2023“. „Čia lankausi jau trečią kartą ir matau didžiulius teigiamus pokyčius: asfaltuoti keliai, statomi nauji darželiai, renovuojami seni pastatai“, – kartu su Akmetos meru Aleksi Pitskhelauri atidarydamas naują vaikų darželį pasidžiaugė A. Pocius.

Į šiomis dienomis Akmetoje vyksiantį dziudo čempionatą su savo auklėtiniais išvyksta Panevėžio rajono dziudo treneriai Milda Blaževičienė ir Eduardas Vedluga. Panevėžio rajono ir Akmetos dziudistų dalyvavimas bendrose varžybose – ilgametė tradicija, besitęsianti nuo 1995 metų.

Tarptautinė draugystės sutartis su Akmeta pasirašyta 2011 metais.


Savivaldybės informacija

image_print