Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val. vietos laiku, lietuviai visame pasaulyje vėl giedos „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta pasaulyje, savo šalies garbei apsijungianti kelioms akimirkoms gyva balsų grandine.

Šių metų centrinė įvykio ašis – 700 metų švenčianti Lietuvos sostinė Vilnius, kurioje netrukus vyks neeilinis įvykis – NATO gynybos aljanso viršūnių suvažiavimas.

Pažymint šias dvi progas, liepos 6-ąją Vilniuje nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės vyks simbolinė Triumfo eisena. Jis atkartos istorinę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų pergalės eiseną ir pasakos reikšmingiausius visų laikų Lietuvos pasiekimus. Eiseną vainikuos šventinis „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ koncertas Katedros aikštėje. Visą programą transliuos nacionalinė televizija LRT.

Atliepiant šių metų triumfo temą, kviečiame kiekvieną lietuvį pasaulyje įsivardinti ir švęsti savo asmeninio triumfo akimirkas. Galbūt tai užaugintas ūkis, gimęs vaikas, įvykęs verslo sandoris ar įveikti kilometrai dviračiu. Nesvarbu – mažas ar didelis – kiekvienas mūsų pasiekimas dedasi į bendrą krepšį ir su didele energija išvirsta į visos tautos pergalingą himno giedojimą.

Šalies himnas – tai mūsų pergalės daina. Taigi triumfuokite ir giedokime!

Kviečiame jus jungti į šios idėjos sklaidą ir telkti savo bendruomenę triumfuojančiam „Tautiškos giesmės“ giedojimui liepos 6-ąją.

Žemiau pateikiame sąrašą veiksmų, kuriais galite skleisti „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėją savo bendruomenėje. Daug tematinės vizualinės medžiagos, kurią galite adaptuoti savo poreikiams, rasite bendro naudojimo serveryje: TG2023_vizualika

Medžiaga nuolat pildoma, jei neradote, ko jums reikia, kreipkitės adresu: [email protected].

Oficiali renginio nuoroda socialiuose tinkluose: Tautiška giesmė aplink pasaulį 2023 – Triumfuokime ir giedokime!

  • Liepos 6-ąją 21:00 val. vietos laiku organizuokite „Tautiškos giesmės“ giedojimą savo bendruomenėje.
  • Kviesdami naudokite šių metų šūkį: Kiekvienas turime savo triumfo arką. Triumfuokime ir giedokime!
  • Kvieskite savo bendruomenės narius dalintis savo pergalės akimirkomis, kalbėkite apie tai su žiniasklaidos kanalais, socialiniuose tinkluose, organizuokite žaidimus.
  • Savo interneto svetainėje patalpinkite kvietimą arba įvykio video klipą (jis bus patalpintas serveryje nuo 06 23).
  • Savo socialiniuose tinkluose patalpinkite kvietimą giedoti arba video klipą.
  • Sukurkite jūsų giedojimo renginio „Facebook“ įvykį ir jo nuoroda pasidalinkite ant centrinio Tautiškos giesmės įvyko diskusijų sienos.
  • Dalindamiesi informacija arba giedojimo įrašais socialiniuose tinkluose, būtinai naudokite žymas #TautiskaGiesme #Liepos6 #Triumfas – taip galėsime matyti visą iniciatyvos pasaulinį mastą.

Nuoroda, kurioje kviečiame talpinti jūsų giedojimo akimirkas (foto ir video formatu, failo pavadinime būtina nurodykite šalį ir miestą): TG2023_giedojimo akimirkos


Lietuvos savivaldybių asociacija

image_print