Gegužės 15‒20 d. Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės biuras organizavo pažintinę kelionę autobusu į Briuselį, Europos Parlamentą. Šioje kelionėje dalyvavo Panevėžio r. TAU Dembavos, Piniavos, Naujamiesčio, Raguvos, Smilgių ir Šilagalio fakultetų dekanai. Grožėjomės pavasariu Lenkijoje. Aplankėme viduramžių dvasią išsaugojusį Šiaurės Vokietijos miestelį – Celę ir jo įžymybes: renesansinius hercogų rūmus, kuriuose dar ir šiandien veikia seniausias Vokietijoje Pilies teatras; senamiestį su daugybe puikiai restauruotų XVI–XIX a. fachverkinių namų, rotušę, prancūziško stiliaus parką.

Atvykus į Belgijos sostinę Briuselį laukė viešnagė Europos Parlamente. Pradžioje susitikimas su europarlamentare Vilija Blinkevičiūte. Ji pristatė Parlamento organizacinę struktūrą, pagrindines funkcijas ir veiklą. Vyko diskusija apie svarbiausių šios dienos klausimų sprendimus. Turėjome galimybę pasižvalgyti po rūmus, pabuvojome plenarinių posėdžių salėje. Tai vieta, kurioje vyksta didžiausios ir svarbiausios diskusijos , priimama daugybė istorinės reikšmės balsavimų, keičiančių žmonių gyvenimą visoje Europos Sąjungoje. Apima nenusakomas jausmas. Turbūt kiekvienam reikėtų čia apsilankyti ir pasijusti tos didingos visumos dalimi. Turėjome galimybę susipažinti ir su sostine. Atsitiktinumas ar tikrai stebuklas, tačiau šis miestas yra ant septynių kalvų, į jį veda septyni keliai, upė Sena, tekanti per šį miestą, prasideda septyniais šaltiniais, o belgiškoje transkripcijoje miesto pavadinimas susideda iš septynių raidžių – Brussel. Tai miestas, kuriame susimaišė kalbos ir architektūros stiliai, kuris nustebina didžiuliais parkais ir moderniais dangoraižiais. Apsilankius Briuselyje neįmanoma nepastebėti šio miesto didybės ir grožio.

Turėjome galimybę aplankyti Briugę, miestą-muziejų po atviru dangumi, vadinamą „Šiaurės Venecija“. Pasivaikščiojimas po viduramžiais dvelkiantį flamandų miestą su vingiuotomis gatvelėmis, kanalais, bažnyčiomis, bokštais ir tiltais. Šių dienų miestas žavi didingu senovės paminklų grožiu, rūmais, muziejų gausa, belgiško šokolado ir vaflių kvapais. Pažintinė kelionė baigėsi Amsterdame. Apžvalginė kelionė laivu Amsterdamo kanalais, vėliau ekskursija po miestą aplankant Rotušės aikštę, Singelio kanalo gėlių turgų. Po tokio įspūdžių bagažo neprailgo kelionė atgal į namus. Nuoširdus dėkui Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei ir jos biurui už sudarytas sąlygas keliauti ir gilinti savo žinias.


Keliautojų vardu TAU Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė

Nuotraukos TAU Smilgių fakulteto dekanės Aldutės Vaičiūnienės

 

image_print