Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50, Panevėžys) vasario 7 d., trečiadienį, 15 val. lankytojams suteikiama išskirtinė galimybė nemokamai pamatyti dokumentinį filmą “Tiktok, Boom” (JAV, 2022).

97 min. trukmės filme analizuojama viena įtakingiausių šių dienų socialinių platformų TikTok, kuri yra orientuota į trumpų vaizdo įrašų kūrimą. TikTok programėlėje vartotojai skelbia nedidelius 15 sekundžių įrašus, kurie sulaukia daugybės peržiūrų. Tai daugiausia muzikos vaizdo įrašai, komedijos eskizai, šokiai, reakcijos į tendencijas bei kita panaši veikla.

Filme sujungiamas nuoširdus susidomėjimas TikToko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu, susirūpinimu dėl saugumo problemų ir iššūkių pasaulinei politikai. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje. Z kartos atstovai yra nuolat „dokumentuojami“. Greta galimybių – nuolatinė nerimo būsena. Greta buvimo populiariu – patyčios, įžeidūs komentarai.
Filme keliami klausimai: TikTok populiarumas – stulbinantis, tačiau ar tai tikrai yra saugi vieta, kokie pavojai joje tyko. Taip pat nagrinėjamos skaitmeninės teisės ir atsakomybės, netikrų naujienų (angl. fake news), neapykantos, nusikaltimų temos.

Šis filmas demonstruojamas minint Tarptautinę saugesnio interneto dieną, kuri daugelyje pasaulio šalių kasmet jau 21 kartą švenčiama antrojo metų mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną.

Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“


Savivaldybės informacija

image_print