Birželio 1-oji smagiai ir turiningai paminėta ne tik Panevėžio rajone, bet ir už jo ribų. 80 vaikų, lydimų socialinių darbuotojų, dviem autobusais važiavo į Naisius. Šiame išpuoselėta aplinka ir turiningu kultūriniu gyvenimu garsėjančiame Šiaulių rajono kaime vaikai, pasiskirstę į keturias grupes, dalyvavo kultūrinėse edukacinėse programose, kurias patys pasirinko pagal savo poreikius.

Pirmoji edukacinė programa vadinosi „Pažintis su Zigmo Gėlės namais ir sugrįžimas į poeto vaikystės pasaulį“. Muziejininkės supažindino mažuosius lankytojus su poeto namais, pristatė eksponatus. Ekspozicijų salėje vaikai apžiūrėjo įvairius namų apyvokos daiktus, naudotus Šiaurės Lietuvoje XX a. pr. – mokėsi surasti senovinę skalbimo mašiną (kultuvę), lygintuvą (kočėlus), šviestuvą (balaną) ir patys bandė jais naudotis pagal paskirtį. Vėliau vyko kūrybinis procesas. Dėlionės principu iš kortelių buvo kuriami eilėraščiai, vaikai rašė žąsies plunksna. Kitoje programos dalyje susipažino su senoviniais primityviais muzikos instrumentais, pagamintais iš šiaudo, plunksnos, lentos, kelmo, mokėsi praktinio muzikavimo.

Antra grupė dalyvavo meninių odos dirbinių edukacijoje – gamino ir paskui patys puošėsi savo kūrybos odiniais pakabukais, apyrankėmis.

Trečia edukacija – molio lipdymas – vyko Naisių svirne su puodžiumi, kuris papasakojo, kaip žiedžiami puodai ir kiti dirbiniai. Vaikai galėjo ir patys išbandyti savo sugebėjimus kurdami iš molio.

Ketvirtoji grupė apsilankė žirgyne. Kvalifikuota žirgyno trenerė supažindino su žirgais, jų gyvenimo būdu, pademonstravo pratimus su žirgu. Atkartodami žirgo judesius žaidimo forma vaikai patys mokėsi būti žirgu.

Dovaną vaikams Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose paruošė Naisių vasaros teatro aktoriai – jie parodė spektaklį „Melagių pilis“.

Naujos patirties ir puikių įspūdžių pasisėmę mažieji vaišinosi pietumis restorane „Baltas gandras“.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė nepaliko vaikų be Savivaldybės dovanėlių.

„Norime, kad jūs visada būtumėte saugūs, sveiki ir laimingi“, – sakė vedėja ir kiekvienam įteikė dovanų maišelį su atšvaitais ir šokoladais.

Kelionę į Naisius organizavo ir finansavo Panevėžio rajono savivaldybė.

Daug šventinių renginių Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga surengė ir Panevėžio rajono savivaldybės kultūros centrai.

Vadokliuose, Draugystės parke, vyko Panevėžio krašto ir jaunimo festivalis-konkursas „100 balų“.

Kaip iš gausybės rago emocijos liejosi Ramygaloje. Kultūros centro kiemelyje mažieji linksminosi „Burbuliadienyje“. Spalvotų burbulų šou lydėjo muzika, šokiai ir linksmi žaidimai. Plojimais ir džiaugsmingais šūksniais sutikta naujiena – kitą savaitę į Ramygalą iš Panevėžio atriedės „Lėlių vežimo teatras“.

Geležių miestelio poilsio parke šurmuliavo „Vaikystės piknikas“. Svečiai iš Rokiškio rajono – Bajorų kultūros centro teatras „Čiz“ parodė smagų spektaklį.

Ėriškių kultūros centro kieme vykusiame renginyje „Visi mes esame vaikai” pristatyta nuotaikinga programa – Vaido Dzežulskio dainos, šokio ir kūrybos erdvių, animatorių edukacijos, robotizuoti žaidimai, triušių paroda.

Raguvoje Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Šypsena“ pakvietė vaikus susipažinti su pašėlusia rudaplauke svajotoja ir pristatė smagią istoriją pagal Astridą Lindgren „Pepė Ilgakojinė. Reikia mokytis“.

Miežiškių vaikams surengtas muzikos studijos mokinių koncertas, žaidimai, piešimas ant vandens, įvairios atrakcijos.

Renginiai vyko ir kituose kultūros centruose.


Savivaldybės informacija

image_print