Valstybės gimtadienio išvakarėse visada norisi parengti optimizmu, meile Tėvynei trykštantį koncertą, minėjimą ar parodą. Norisi tarsi šeimoje susirinkti prie vieno stalo, norisi įsisegti trispalvį kaspiną į palto atlapą ir, išėjus į gatvę, sutikti dar tokių pat švenčiančių. Ir sušukti – su gimtadieniu, Lietuva!

Vasario 15 d. įvyko šventinis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas-koncertas. Su pakilia nuotaika į Paįstrio kultūros centrą gausiai susirinkusi bendruomenė sveikino vieni kitus ir šventė savo valstybės gimtadienį. Džiugu, kad šventinį renginį šokiais, dainomis ir muzika papuošė gausus būrys Paįstrio kultūros centro meno kolektyvų. Didžiausia prasmė džiaugtis mūsų pačių bendruomenės narių kūryba. Visus susirinkusius su švente sveikino Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas, Panevėžio rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė.

Puikų pranešimą apie iš Panevėžio krašto kilusius signatarus parengė Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokinys Nikas Zelionka, istorijos mokytoja Lina Židonienė.

Buvo padėkota visiems, dalyvavusiems kūrybinėje iniciatyvoje „Šviesos ilgesys“, skirtoje Laivės gynėjų dienai paminėti. Senų žvakidžių ir deglų parodą buvo galima apžiūrėti iki vasario 16-osios.

Kasmet šventinio renginio metu būna apdovanota pilietiškiausia šeima Paįstryje. Šiemet šią nominaciją ir Lietuvos valstybės vėliavą Paįstrio gyventojų bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys įteikė Editai ir Sigitui Užkurėliams.

Ačiū mūsų kultūros centro meno kolektyvams už pilietiškas ir kūrybingai parengtas programas – orkestrui „Dūdorėliai“, vad. Andrius Gudas, merginų liaudiškų šokių grupei „Verbelė“, moterų linijinių šokių grupei „Rožiniai ritmai“, vad. Nijolė Vidžiūtė, moterų vokaliniam ansambliui ,,Įstrelė“ ir vyrų duetui „Vyrai iš Paįstrio“, vad. Virginijus Kiršgalvis, renginio vedėjoms – suaugusiųjų teatro aktorėms Janinai Leonauskienei ir Jūratei Ranonienei.

Namo niekas neskubėjo. Bendrystėje valgė cepelinus, gyrė šeimininkes: Gitaną Norvaišienę, Vidą Gervienę ir Gitą Gelažienę. Vieni kitiems linkėjo sveikatos ir geros savijautos!

Būkime laisvi ir švęskime laisvę!

 

Ačiū Gintarui Lukoševičiui už puikias nuotraukas.


Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė

image_print