Dar metų pradžioje Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė Jolita Rukauskienė) dalyvavo atrankos konkurse dėl patekimo į respublikinę šventę „Grok, Jurgeli“. Šios unikalios kaimo kapelų šventė-varžytuvės Lietuvoje rengiamos jau daugiau nei 50 metų. Šiemet į varžytuves Kauno „Girstučio“ kultūros rūmuose suvažiavo daugiau nei 135 įvairaus amžiaus atlikėjų – nuo penkiamečių darželinukų, moksleivių, studentų iki senjorų. Tarp jų buvo ir du Panevėžio rajono mėgėjų meno kolektyvai – „Gegužinė“ ir Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Smilgenė“ (vadovas Audrius Dervinis).

Šventė prasidėjo bendrais visų kolektyvų atliekamais kūriniais, kuriems dirigavo Romualdas Sadzevičius. Nuotaikingai ir smagiai renginį vedė Birutė Prekevičiūtė ir Giedrius Leškevičius. Scenoje kolektyvai atliko negirdėtus ir seniai žiūrovų pamėgus kūrinius. Visi kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais ir gausiomis rėmėjų dovanomis. Kapelos „Gegužinė“ muzikantai sulaukė šiltų atsiliepimų, jiems grojant salė dainavo kartu.

„Gegužinės“ dalyviai nepaprastai džiaugiasi dalyvavę šioje šventėje. Bendrystėje kartu su kitais šalies meno mėgėjais muzikuoti visada įdomiau. „Koncertuodami svetur ne tik plečiame bendraminčių ratą, bet ir dalijamės gerąja patirtimi, semiamės naujų idėjų ir taip tobulėjame ir augame“, – mintimis dalijosi muzikantai.


Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė

Nuotraukų autorius Albinas Janulaitis.

 

image_print