Pėsčiųjų perėjas, greičio mažinimo ir kitas saugaus eismo užtikrinimo priemones keliuose ir gyvenviečių gatvėse įrengia kelio ar gatvės savininkas (valdytojas). Jei kelias (gatvė) yra priskirtas valstybinės reikšmės keliams, dėl šių priemonių įrengimo reikia kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos. Jei kelias (gatvė) yra priskirtas vietinės reikšmės keliams, turite kreiptis į savivaldybės administraciją arba į seniūniją. Seniūnija taip pat gali atsakyti į klausimą, ar kelias (gatvė) priskirtas valstybinės, ar vietinės reikšmės keliams.
Sveiki, kadaise buvo pesčiųjų perėja Pilėnų gatvėje ties profesinio rengimo mokykla, dėja jos nebėra, vaikui einant į ” Žemynos” progimnaziją nuo Dainavos gatvės, nebėra perėjos, todėl nesaugu pereiti gatvę, arba eiti į perėją , kuri yra gatvės gale yra nepatogu ir užtrunka papildomo laiko. Visi tą gatvę kerta nepaisant to, kad perėjos nėra, ir deja vairuotojai nestoja praleisti pesčiūjų. Dėl saugumo, norėčiau, kad vėl perėja atsirastu, kad ramiai galėtų dukra eiti į mokyklą viena.
Dėl eismo saugumo užtikrinimo priemonių įrengimo Panevėžio miesto teritorijoje turite kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administraciją.
Turime skundų dėl Baltijos g Panevėžyje . Ši gatvė padaryta kaip pagrindinė įvažiuojamoji gatvė į visas kitas gatvytes. Kai tuo tarpu kitos esančios gatvės yra uždarytos. Šia gatve vaikšto vaikai. Nėra daromi jokie šaligatviai. Šiuo metu dar ir papildomai platinama Baltijos g. Ko pasekoje eismas taps dar intensyvesnis. Kur kreiptis ir kur rašyti skundą ,prašymą,kad būtų atidaryti ir kitų gatvių įvažiavimai,bei įrengti šaligatviai.
Sveiki. Norėjome pasiteirauti kur reikia kreiptis kad įrengtų perėją. Gyvename Rūko g. Panevėžyje. Vaikai grįžta iš mokyklos su autobusu ir eina Beržyno gatve (Panevėžio raj.). Kaip siūlote pereiti gatvę, jei nėra perėjos. Vaikų rajone gyvena tikrai nemažai. O saugumo jokio nėra. Kiekvieną kartą baisu, kad neįvyktų kokia nelaimė.
Pažymime, kad pėstieji, kaip ir vairuotojai, taip pat yra eismo dalyviai ir turi savo pareigas. Pėstieji dalyvaudami eisme turi vadovautis Kelių eismo taisyklių VI skyriuje „Pėsčių pareigos“ numatytais reikalavimais. Šiose taisyklėse nurodyta kaip pėstieji turėtų elgtis einant kelio dalimi (šaligatviais, pėsčiųjų takais, kelkraščiais, važiuojamąja dalimi) ar kertant (pereinant) gatvę.
Kelių eismo taisyklių VI skyriuje „Pėsčių pareigos“ dėl kelio važiuojamosios dalies perėjimo numatyta:
42. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti (judėti) tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti pėsčiųjų perėjos ribų. Kai matomumo zonoje pėsčiųjų perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti (judėti) stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti (judėti) saugu. Rekomenduojama, kad tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji, eidami (judėdami) į kitą važiuojamosios dalies pusę, neštųsi šviečiantį kitiems eismo dalyviams matomą žibintą arba vilkėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būtų prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.
44. Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.
45. Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Nespėjusieji pereiti važiuojamosios dalies turi stovėti saugumo salelėje arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus. Baigti eiti per važiuojamąją dalį galima tik įsitikinus, kad eiti saugu.
Atkreipiame dėmesį, kad perėjos yra įrengiamos remiantis Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. rugpjūčio 28 d. įsakymu Nr. 3-487. Šiose taisyklėse numatyta, kad naujos pėsčiųjų perėjos turi atitikti eismo saugos kriterijus.
Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių Antrajame skirsnyje „Naujos ir atnaujintos pėsčiųjų perėjos“ dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo numatyta:
23. Atnaujinamos esamos arba įrengiamos naujos pėsčiųjų perėjos įrengimo vieta kartu su eismo intensyvumo kriterijais (žr. Taisyklių III skyrių) turi atitikti šiuos eismo saugos kriterijus:
23.9. abipus gatvės yra pėsčiųjų eismo infrastruktūros tęsiniai: šaligatviai, pėsčiųjų takai ar pėsčiųjų ir dviračių takai;
Kadangi Jūsų nurodytoje vietovėje, prie paminėtų gatvių nėra įrengtų abejose pusėse eismo infrastruktūros tęsinių (šaligatvių, pėsčiųjų takų ar pėsčiųjų ir dviračių takų), todėl perėjos įrengimas negalimas.
Taip pat pažymime, kad pateiktoje užklausoje nėra nurodyta tiksli norimos perėjos įrengimo vieta. Norint pateikti prašymą dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo, reiktų kreiptis į gatvės savininką, kurioje pageidaujate perėjos. Jei valstybinės reikėmės kelyje – į AB Lietuvos automobilių kelių direkciją, jei Panevėžio miesto savivaldybei priklausančioje gatvėje į Panevėžio miesto savivaldybės eismo saugumo komisiją, jei Panevėžio rajono savivaldybei priklausančioje gatvėje į Panevėžio rajono savivaldybės eismo saugumo komisiją.