Gruodžio 21 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos šeštos mokiniai Margarita Šniukštaitė, Andrėja Popovaitė ir Donatas Politauskas dalyvavo šventinėje popietėje, kur susirinkusius vaikus artėjančių Šv. Kalėdų proga sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė.

Šventė vyko prie pagrindinės Prezidentūros kalėdinės eglutės, papuoštos šimtais namelių, kuriuos sukūrė Lietuvoje veikiančios bendruomenės ir organizacijos – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, bibliotekos, senelių namai ir kitos įstaigos atsiliepusios į pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kvietimą dalyvauti akcijoje „Namų jaukumas“.

Vaikai klausėsi etnomuzikologės Loretos Sungailienės pasakojimų apie advento ir Šv. Kalėdų papročius, stebėjo tradicinius būrimus, minė mįsles, mokėsi dainuoti liaudies dainas su folkloro ansamblio „Virvytė“ grupės nariais. Įsidrąsinę šventės dalyviai šoko adventinius ratelius ir žaidė liaudies žaidimus.

Mokiniai džiaugėsi turėję galimybę susitikti su Lietuvos Respublikos Prezidentu, aplankyti sostinę, pasimokyti liaudies dainų, sužinoti senąsias advento ir Šv. Kalėdų tradicijas.


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė

image_print