Rugsėjo 11 d. Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio kieme įvyko kulinarinį paveldą puoselėjanti Sūrio šventė. Renginio organizatoriams laimėjus projekto, finansuojamo Panevėžio rajono 2016–2023 m. vietos plėtros strategijos ir Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro lėšomis, „Bernatonių krašto tradicijų ir vertybių puoselėjimas“ finansavimą, ši graži tradicija tęsiasi. Prieš du dešimtmečius Rėdos Onos Manikienės pradėta, tradicija nenutrūko, šventė tapo labai mėgstama tiek Panevėžio miesto, tiek rajono gyventojų.

Pieno, morkų, obuolių, didelių ir mažų, senovinių ir naujoviškų – įvairiausių sūrių pristatė Panevėžio rajono sūrių gamintojos. Lyginant, kokia šventė buvo prieš 20 metų ir dabar, matyti, kad ji – labai kitokia. Dabar daug įvairių technologijų, sūris jau irgi nebe toks. Reta šeimininkė slegia jį pagal senąsias tradicijas. Visgi mūsų šventėje tokių tikrai buvo! Ir netgi 22 sūriai!

Šventės laimėtoju tapo Nr. 5 pažymėtas sūris – „Sūris pelėms“, o jį suspaudė gaspadinės iš Paįstrio kaimo Daiva Kiršgalvienė ir Edita Užkurelienė.

Kulinarinio paveldo šventėje buvo pagerbtos ir apdovanotos padėkomis 5 šauniausios gaspadinės, kurios visus tuos 20 metų spaudė nuostabius sūrius. Tai Regina Žaludienė, Zita Rutkauskienė, Alpunė Zopelienė, Rasa Mikeliūnienė ir Marytė Kaminskienė.

Skambiomis dainomis ir gražiausiais šokiais šventę papuošė meno kolektyvai iš Paįstrio, Panevėžio, Kėdainių (Vilainių) ir pačių Bernatonių. Labai dėkojame kolektyvų vadovams  Virginijai Čereškienei-Beviršei, Virginijui Kiršgalviui, Karoliui Jurgaičiui, Rėdai Onai Manikienei, Zitai Rimkuvienei, Virginijai Trybienei už kūrybiškumą, entuziazmą ir dalyvavimą renginyje.

Jubiliejinėje šventėje visus linksmino, šokdino linksmuoliai „Nešpėtni bernai“. Žiūrovai vis  prašė ir prašė pakartoti… Šventę užbaigė kinas po atviru dangumi. Buvo parodyta belgų komedija „Dorianos B pasirinkimas”.

Dėkojame visiems ir kiekvienam atskirai, kas prisidėjo rengiant šią šventę, dalyviams, kurių prisirinko labai gausiai, visoms gaspadinėms, kurios tiek sūrių prispaudė, ir visiems visiems, kurie buvo kartu! 


                                                 Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė

 

 

 

image_print