Šiandien, sekmadienį,  Panevėžio rajone, Krekenavos miestelyje, vyko Rusijos atakuojamos Ukrainos palaikymo akcija.

Prieš 12-tą val. į šv. Mišias gausiai  plūstantiems žmonėms Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos prieigose mokiniai dalino Ukrainos vėliavėles, kitą Ukrainos vėliavos spalvų atributiką.

Šv. Mišias už karo niokojamą Ukrainą ir jos žmones aukojo parapijos klebonas  kun. dr. Gediminas Jankūnas. Dvasininkas sakė, kad šiuo sunkiu metu, kai pasaulis įkalintas vieno žmogaus ir jį supančio režimo konflikte, Panevėžio rajono savivaldybės vadovai sukvietė gyventojus bendrystės ir solidarumo su Ukraina akcijai. Į kvietimą atsiliepė Savivaldybės tarybos nariai, administracijos, įmonių vadovai ir darbuotojai, seniūnijų atstovai, mokiniai, rajono Bendruomenių sąjungos nariai, rajono gyventojai.

Kunigas išreiškė viltį, kad susirinkusiųjų bendrystės ir maldų už Ukrainą, jos žmones ir Prezidentą dėka baisus konfliktas būtų panaikintas.

Šv. Mišių dalyviai aukojo pinigus nuo karo kenčiančiai Ukrainai.

Į susirinkusiuosius jautriais žodžiais kreipėsi Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Savivaldybės vadovas Rusijos veiksmus įvertino kaip nusikaltimą žmonijai ir išvedė paralelę tarp dviejų panašiai skambančių žodžių – „war“, angliškai reiškiančio „karas“, ir „vor“, rusiškai – „vagis“.

„Tai, ką Putinas ir jo klika daro Ukrainoje, yra vagystė. Vagiamos žmonių gyvybės, aplinka, kurią jie kūrė, pastatai, vagiamos gamyklos, mokyklos, darželiai, iš vaikų vagiama vaikystė“,– kalbėjo meras.

P. Žagunis tik išvakarėse grįžo iš Europos regionų ir miestų konferencijos Prancūzijoje, Marselio mieste. Pasak mero, beveik 90 proc. iš anksto sudarytos darbotvarkės klausimų buvo pakeisti į karo Ukrainoje temas.

Posėdyje Europos aljanso frakcija griežtai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą ir pareiškė visapusiškai remianti Ukrainos piliečius. Pasak mero, jam nėra tekę girdėti tiek daug jautrių ir emocingų žodžių, išsakytų aukštų Europos pareigūnų Ukrainai.

Merą sujaudino Rumunijos savivaldybių asociacijos prezidento kalba, kurioje jis sakė, kad per dvi paras į jų šalį atvyko 160 tūkst. karo pabėgėlių, iš kurių pusė – vaikai.

„Situacija baisi, linkiu visiems kantrybės, stiprybės ir ryžto palaikant Ukrainos tautą“,– kvietė meras.

Susirinkusieji atsistoję, vedant Liūdynės kultūros centro direktorei Karolinai Raziūnienei, sugiedojo Lietuvos himną, pagarbiai išklausė solistės atliekamo Ukrainos himno. Jai pritarė ir keli ukrainietiški balsai – mišiose dalyvaujanti karo pabėgėlių grupelė. Dvi ukrainietes seseris su senute motina ir paaugliais sūnumis bei mažomis, penkerių ir trejų metų, dukrytėmis, prieglobsčio pakvietė Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojos šeima.

Nuskambėjus himnams, koncertą surengė Panevėžio rajono muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai.

Iš bažnyčios eisena patraukė į Krekenavos miestelio centrinę aikštę. Kolonos priekyje, Ukrainos vėliavomis nešini, ėjo Panevėžio rajono bendruomenių jaunuoliai. Vėliavas per naktį pasiuvo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė.

Miestelio aikštėje, kreipdamasis į susirinkusiuosius, palaikymą Ukrainai išreiškė Krekenavos seniūnijos seniūnas Vaidas Kaušakys. Tylos minute buvo pagerbti Ukrainos karo metu žuvusieji kariai ir civiliai gyventojai. Liepsnojant solidarumo laužui, dideliame ekrane keičiantis Ukrainos karo vaizdams, akcijos dalyviai bendravo, dalijosi mintimis apie karą Ukrainoje, išgyvenamais jausmais, smerkė Kremliaus kliką, skambant dainoms, vaišinosi karšta arbata.

image_print