Pavasariui baigiantis po sėjos darbų ateina trumpas atokvėpio laikotarpis. Miškas ir pievos jau žalios, o laukuose pakilo miežiai ir avižos.  Septynios savaitės po Velykų – Sekminių šventė.  Tai augalų ir gyvulių garbinimo šventė. Sekminės dar kitaip vadinamos piemenėlių švente. Piemenys Sekminių rytą pargynę bandą eidavo gaspadinių prašyti sūrio, pyragų, kiaušinių. Gavę skanių dovanų, keldavo „pautienės balių“.

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių ir atlikėjų šventė „Sekminės“ Smilgiuose  organizuojama nuo 1993 metų.  Šventė pasirinkta švęsti todėl, kad Smilgių šv. Jurgio bažnyčioje vyksta didžiausi metų atlaidai, o Smilgių  etnografinės sodybos kiemas leidžia šventę švęsti tradicinėje aplinkoje.

Ši  šventė šiemet sukvietė  Panevėžio rajono ir miesto vaikų folkloro kolektyvus. Šventėje dalyvavo Vadokliu kultūros centro Jotainių padalinio folkloro kolektyvas „Virsnia“ (vad. Agnė Leleivienė), Vadokliu kultūros centro Jotainių padalinio tradicinė kapela „Kleketas“ (vad. Remigijus Sutkus), Ramygalos kultūros centro Uliūnų ir Daniūnų jungtinis folkloro ansamblis (vad. Simona Dyraitė- Medišauskienė), Panevėžio miesto vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „Sierčikai“ (vad. Lina Vilienė).

Šventės metu skambėjo instrumentiniai kūriniai ir dainos, buvo einami rateliai. Nuostabūs vaikų pasirodymai suvirpino ne vieno smilgiečio ar svečio širdį.

Antrą dieną (sekmadienį)  Sekminės 12 val. prasidėjo šv. Mišiomis. Po jų bažnyčioje koncertavo Panevėžio rajono jungtinis kornetininkių kvartetas, kuris šiuo metu ruošiasi konkursui Olandijoje.

Renginio koordinatorė – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Daubarienė. Organizatorius – Panevėžio rajono Smilgių kultūros centras.


                                                            Smilgių kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė.

                                                Nuotraukos Stasio Skrebio.

image_print