Kai dienos ėmė trumpėti, o rudens vakarai tapo baugiai ilgi, dar tik prasidedant mokinių rudens atostogoms Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje vienas vakaras buvo paskirtas tiems šiurpuliukams po kūną vaikyti. Vietos ir aplinkinių gyvenviečių vaikai rinkosi į kūrybinių dirbtuvių vakarą „Dar prieš tamsą“.

Šis renginys – jau tapęs tradicija, tad mažieji dalyviai jam ruoštis pradeda gerokai iš anksto: ne tik namuose išskaptavę atsineša moliūgų ar skalsių užkandžių, bet ir pasipuošia kostiumais, veidus išpiešia pasirinktą personažą atspindinčiomis detalėmis.

Tuo tarpu spalio pabaigos vakarą Daukniūnų kultūros įstaigoje jų laukė žibintų iš moliūgų gaminimo dirbtuvės. Daržoves kūrybingai pjaustė didesnieji, o mažesni vaikai iš balionų ir medžiagos gamino vaiduoklių siluetus. Fone buvo rodomas santūriai baugus, vaikams tinkantis siaubo filmas, o nekantriausi ir aktyviausi žaidė stalo tenisą. Įveikti pagrindinę vakaro užduotį mažieji užtruko: pasidaliję į dvi komandas, varžydamiesi tarpusavyje, jie po Daukniūnų gyvenvietę ieškojo paslėpto vaiduoklio lobio. Abi komandos visas užuominas įminė sėkmingai, tad aptiko kaime šmėžavusio vaiduoklio pamestus saldžius lobius. Vakaro pramogų gausą vainikavo slėpynės tamsoje: skaičiuotė lėmė ieškoti vienam, o likusieji užgesintos šviesos šešėliuose slapstėsi visame kultūros įstaigos pastate.

Nuotykiais ir gera kompanija vaikai pradėjo atostogas. Galimybė pabūti su draugais, žaisti, lakstyti, atrasti neįprastus dalykus neįprastoje, tamsos glėbiamoje aplinkoje sukuria įspūdžius, kurių mažieji laukia bei tikisi. Todėl renginys „Dar prieš tamsą“ Daukniūnuose prigijusi ir mėgstama tradicija.


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-11 14:52

image_print