Raguvos kultūros centro padalinys Šilų UDC teikė paraišką Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo žemės ūkyje programai, kuriai laimėjo finansavimą. Užsiėmimuose dalyvavo penki 14–19 metų jaunuoliai. Programos tikslas – plėsti jaunimo užimtumo galimybes vasaros atostogų metu, pristatyti jauniems žmonėms žemės ūkio sektorių ir skatinti domėjimąsi žemdirbių profesijomis. Šilų miestelio jaunimas turėjo galimybę susipažinti su bitininkystės ypatumais Ligitos Kartanienės bičių ūkyje. Ligita prisipažino, jog kiek save pamena, tai visą laiką buvo bičių apsuptyje, nes bites prižiūrėjo net prosenelis. Šiuo metu su vyru rūpinasi 24 bičių šeimomis.

 Projekto dalyviai puikiai išmoko bitininkės išvardytas pastabas, kaip reikia elgtis šalia avilių, ar susidūrus su bitutėmis darbininkėmis, kad jos nepyktų ir negeltų.  Ūkininkė pristatė veiklas ir darbus, kuriuos tenka atlikti bitininkaujant.

Kas vyksta avilio viduje? Iš kur bitutės neša medų ir kokios yra medaus rūšys? Kaip surenkamos žiedadulkės? Kaip medus atsiranda puodynėje? – viską projekto dalyviai sužinojo, pamatė ir išbandė lankydamiesi bityne. Taip pat jaukinosi vašką, jį šildė ir liejo žvakes, kalbėjosi apie visus žvakių liejimo metodus. Jaunimas turėjo puikią galimybę pasidarbuoti ir virtuvėje, kepė medaus pyragą.

Paskutiniąją dieną bitininkė pasidžiaugė jaunimo susidomėjimu bitininkyste, dalyvių užduodamais klausimais ir puikiais, Ligitos organizuotos, viktorinos atsakymais. Tai parodė, kad projekto dalyviai įgijo žinių, kurios  galbūt ateityje pravers bitininkaujant savuose bitynuose.

Dėkojame Ligitai Kartanienei už labai įdomias edukacines veiklas, prizus ir siurprizus, gerą nuotaiką ir skanų maistą!


Šilų UDC vadovė Audronė Antanaitienė

 

 

 

image_print