Siekiant atkreipti dėmesį į kasdien mus supančią aplinką, dažnai naudojamus daiktus ir galimybes Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys įgyvendino neformalaus suaugusių švietimo projektą „Naujų technologijų taikymas kasdienėje veikloje“, kurį finansavo Panevėžio rajono savivaldybė. Per kūrybines dirbtuves bei edukacijas Daukniūnų bei Piniavos gyventojai buvo kviečiami susipažinti su atšvaitų gamybos principais, filmų garsinimo tendencijomis, fotografavimo telefonu funkcijomis bei galimybėmis, kompozicijos kūrimo gairėmis.  Visa tai projekto dalyviai galėjo pritaikyti praktinėse užduotyse, meninėse-kūrybinėse dirbtuvėse.

„Dauguma, ypač vyresnio amžiaus žmonių, jau įprasmino save darbinėje veikloje – įkūrė verslą, rado amatą, kuria įvairius rankdarbius – tačiau nemoka to pristatyti platesnei auditorijai internetinėje erdvėje, socialiniuose tinkluose. Norėjome sukurti įdomias, tobulėti skatinančias sąlygas, todėl įgyvendinome projektą. Tikimės, kad žmonės atrado laisvalaikio praleidimo alternatyvas ir įgijo žinių apie naujų technologijų panaudojimą tiek darbinėje, tiek neformalioje aplinkoje“, –  sako Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Spalio pabaigoje kiekvienas iš dalyvavusių Romualdos Galeckienės vestoje edukacijoje namo parsinešė ne tik tinkamai pagamintus atšvaitus, bet ir žinias apie jo atsiradimo istoriją bei svarbiausius naudojimo principus. Kūrėjai Rytis Tervydis su Monika Goštautaite  paskaitoje „Garso dizainas“ teorinėje dalyje papasakojo apie filmų įgarsinimą: kokiais etapais jis vyksta, kokie garsai naudojami ir kokiomis programomis pritaikomi eteriui. Praktinėje užduotyje smalsiausi paskaitos dalyviai garsino animacinį filmą. Fotomenininkas Simonas Spaičys supažindino projekto dalyvius su fotografavimo telefonu galimybėmis, parodė funkcijas, padedančias padaryti gersenės kokybės bei įvairesnes nuotraukas. Įspūdingiausia kūrybinių dirbtuvių dalis – piešimas šviesa.

„Mūsų telefonai – neatrastos, neišieškotos galimybės. Net ir su jais galima sukurti netikėtus kūrinius. Reikia tik nebijoti eksperimentuoti“, – pastebi S.Spaičys.

„Dream deco. Gėlių namai“ vedė paskaitą apie daiktų ir spalvų komponavimo taisykles, o menininkė Laima Kiškienė įgytas žinias padėjo projekto dalyviams pritaikyti kūrybiniuose darbuose.

Panevėžio rajono savivaldybės remiamas neformalaus suaugusiųjų švietimo projektas „Naujų technologijų taikymas kasdienėje veikloje“ taip pat suteikė žmonėms galimybę susitikti, pabendrauti, savo laisvalaikį įprasminti naujomis žiniomis.


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio informacija

image_print