LR Seimo II rūmų pirmo aukšto galerijoje atidaryta Gintaro Lukoševičiaus fotografijų paroda „Šiaudų šviesos istorija“. Joje – Panevėžio rajono Naujamiesčio miestelyje kuriamo šiaudinių skulptūrų parko ilgametė istorija – spalvingi ir užburiantys kūrybos proceso, kompozicijų gamybos, lankytojų emocijų, teatralizuotų pasirodymų, ugnies misterijų vaizdai.

Šiaudines skulptūras tradiciniuose pleneruose „Aukščiau žolės, žemiau dangaus“ kūrė miestelio bendruomenė, padedama pagalbininkų entuziastų iš viso rajono. Šios unikalios tradicijos puoselėtojų – Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos darbuotojų pastangomis šiaudiniai kūriniai buvo išrikiuojami į ištisą parką. Jis kasmet atgimdavo vis nauja tematika. Yra buvęs „Čičinsko dvaras“, „Muzikiniai vakarai“, „Kaimo turgus“, „Traukinių stotis“, „Šiaudinė pasaka“ ir kt.

Net dešimtmetį prieš Vėlines šiaudiniai šedevrai buvo deginami. Minios žiūrovų plūdo pasigrožėti įspūdingomis ugnies, muzikos ir šokio misterijomis. Nuo 2016 m. šio renginio atsisakyta, ir originaliais meno kūriniais galima grožėtis ištisus metus.  

Šiaudinių skulptūrų parkas gausiai lankomas ne tik Panevėžio rajono, Lietuvos gyventojų. Jis žinomas ir daug plačiau. Naujamiesčio šiaudinės skulptūros minimos prancūzų architektų knygoje apie pasaulio skulptūras, pagamintas iš natūralių medžiagų, o atvykusi Pietų Korėjos TV filmavimo grupė sukūrė filmą apie skulptūrų gimimo kūrybinį procesą.

Paroda „Šiaudų šviesos istorija“ LR Seimo II rūmų pirmo aukšto galerijoje (prie kavinės) bus eksponuojama iki gruodžio 3 dienos. Ji surengta LR Seimo narės Guodos Burokienės iniciatyva.


Savivaldybės informacija

image_print