Trečią mėnesį Panevėžio rajono savivaldybės meru dirbantis Antanas Pocius susipažindina ne tik su iki šiol veikusiomis, bet ir neseniai ar naujai įsikūrusiomis žemės ūkio ar verslo įmonėmis.

Praėjusią savaitę meras A. Pocius susitiko, bendras savivaldybei bei verslininkams aktualias temas aptarė su atsinaujinančios energijos bendrovės, plėtojančios saulės, biodujų, vėjo ir žaliojo vandenilio energetikos projektus vykdančios 8-iose Europos šalyse „Green Genius“ atstovais Andriumi Gudzinsku bei Tomašu Jusel. Siekdama įgyvendinti saulės elektrinių ir vėjo parkų projektus, įmonė domėjosi ne tik žemės nuomos galimybėmis, bet ir pristatė savo įgyvendinamus projektus. Viena iš įmonės veiklų – biodujų gamyba, reikšminga aktualija ir Panevėžio rajono gyventojams.

„Iš Vakarų Europos atėjusi idėja įmones įkurdinti ne didmiestyje, o šalia jo, sparčiai realizuojama ir mūsų šalyje, o taip pat Panevėžio rajone. Esame už verslo plėtrą savivaldybėje, todėl stengiamės sukurti kuo geresnes sąlygas ir investuotojams, ir čia gyvenantiems žmonėms, suderinti jų ir verslo interesus“, – sakė meras A. Pocius.

Šiandien meras A. Pocius, vicemeras Edmundas Toliušis, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis apsilankė žemės ūkio bendrovėje „AUGA Smilgiai“, nuo šių metų pavasario eksploatuojančioje biojėgainę Smilgių miestelio pakraštyje. Bendrovė priklauso AB „AUGA group“, kuri yra didžiausia Europoje ekologiško maisto bendrovė, veikianti principu „nuo lauko iki lentynos“, gaminanti platų ekologiškų maisto produktų asortimentą iš savo užaugintų žaliavų, užtikrinanti pilną produktų atsekamumą, ir kurios vizija – ekologiškas tvariai užaugintas maistas be žalos gamtai.

„Manau, po kiek laiko sugrįžę mūsų tėvynainiai stebėsis pasikeitusiu Panevėžio rajonu, jo transformacija“, – moksliniais ir technologiniais pasiekimais tiki A. Pocius.


Savivaldybės informacija

 

image_print